Gelismekte olan bir yenidogan hakkinda bilgi

Bir sevinç bebeginiz büyümeye ve her gün yeni seyler ögrendiklerini izlemek için. Bebeginizin tipik hizla büyüyen ise henüz kendinize sorun yok, ve onun agirligi ne olmasi gerektigini ise hiç merak ediyorum. Ben, AOT degismedi, AOT bu ayni sorulan sorular yeni bir baba ya da anne biliyorum. Asagida gizem bazi kaldirmak yardimci olacaktir bebek, AOS gelisimi hakkinda bilgi bulabilirsiniz.

Birçok yeni anne perde ve her ons üzerinde bir bebek artar ya da kaybeder endiseli olsun. O, üzerine izlemek ve üzerinde takintisi degil bir sey bebeginizin kazanç agirligi esastir ragmen. Zaman bebek kayiplari agirlik evde 1 hafta sok olmayin. Bebekler ilk hafta kendi agirliginin 10 kadar% kaybedebilir. Haftasinda 2, dört ila 7 gram ilk ay için bir hafta arasinda, tekrar kilo baslamalidir. Inanmasi zor olabilir ama çocugunuz on iki ay ulastiginda o muhtemelen onun dogum agirligi üç katina olacaktir. Yani evet size chlds kilo kayitlarini tutmak gerekir, ama kilo asagi yukari gider ve sadece gibi, dalgalanmalar göreceksiniz biliyorum. Anormal görünüyor sürekli weightloss veya kilo artisi endise herkes sonra gecikmeden çocuk doktoru ile görüsmek için.

Bir bebek, AOS agirlik ve büyüme o Ebeveynlerin Bir çok tüm bu istatistikler yakalanmak içeri ne yüzdelik degerlendirilir. Ama sadece bir kilavuz bulunmaktadir. Her bebek farkli büyür ve genetik de bebek yüzdelik içinde düsecek bir rol oynar. Doktorunuz çocugun bir çok ilk yil göreceksiniz ve endiselenecek bir sey varsa o size bildirecegiz.

Sürece bebeginizin saglikli beslenme ve kilo gibi, o zaman asiri çocugunuzun bir sorun ya da endise edilecek bir zaman Doktorunuz size bildirecegiz içinde bulundugu yüzdelik ne endise olmamali gerçegi unutmayin. Bebeginizin, AOS yasamin ilk alti ay boyunca ayda bir kez hakkinda doktorunuza bulusacak, bu yüzden çok iyi bebeginizin, AOS büyüme gözlemlemek mümkün olacak.

Bir çocuk doktoru kesfetmek ilk kez anne ve baba için bir önceliktir. Bebeginizin 1. yil, AOS hayat iyi Gönderdigi iletisim kurabilmesi gerekir, çünkü bu, doktora dokuz kez ziyaret görebilirsiniz. Ayni zamanda bir güven düzeyi olmalidir. Ne o anlatiyor siz ve bebek için en iyi oldugunu güven gerekir. Yani bir çocuk doktoru ararken ödevini yapmak istediginizden emin olun.

Bir çocuk doktoru ararken iletisim önemlidir. Eger görüsme zaman doktor o gerçekten o kaygilari gidermek ne kadar iyi söyleyerek ve ne duyar ne kadar iyi bakin. Daha önce belirtildigi gibi birbirleriyle iyi iletisim için güçlü olmak bir zorunluluktur yüzden bu ilk birkaç yil büyük bir bebeginiz, AOS doktor görecegiz. Onun personeli diger hastalar ile etkilesim ne kadar izleyerek doktor hakkinda çok sey ögrenebilirsiniz. Ayrica görüsme olan hekim için sorulari kisa bir listesi var. Bu sizin ve ogul saglik için önemli olan konularda gibi zihin olup olmadigini ögrenmek yardimci olacaktir.