bu kolik oldugunu

Bebeginiz Bebeginizin kolik aci gerçegi belki nedeniyle uzun süre için agliyor ise. Kolik uyari olmadan baslatmak egilimi ve gibi aniden o baslar durur.

Kolik sonucunda Aglayan genellikle aksam yem etrafinda daha sik gündüz ve kolik meydana gidis, genellikle normal 3 aya kadar süren, dogum 3 hafta içinde ortaya çikiyor ortaya çikar.

Kolik agri kendi ayaklari kadar çiglik ve çizmek için bebek neden agrilari gibi kramp neden kasilma mide agrisi bir tür oldugu düsünülmektedir. Bebek son derece mutsuz oldugu ve bir anda birkaç saat devam edebilir çiglik nöbetleri ile takip edilen sakin dönemleri ile sikinti belirtileri gösterir.

Kolik olan olasi nedenleri ile sise besleme ve emzirme bebeklerin hem de etkileyebilir:

• Gida miktari çok az ya da çok fazla bir gitmek ya sundu.

• çok zengin veya çok zayif olan bir besleme (biberonla besleme her zaman üreticilerin talimatlari takip ederseniz).

• çok sicak veya çok soguk ya olan dogru sicaklikta sunulmaz bir sise besleme.

• anne tarafindan yenen gida türü yanlis emzirme ile. Kolik bir emzirme bebekte ortaya çikarsa düsündügünüz son 24 saat içinde yedim bir sey kesmek deneyin bebeginizin etkilemis olabilir. Gibi çok gida ne tür bebeginizin etkileyebilir size bildirecektir ebe ya da saglik ziyaretçi ile konusun.

• Kabizlik veya ishal.

• Hazimsizlik

Bu kolik günün sonunda daha sik meydana gelen gerilim ve kolik arasinda bir baglanti olabilecegini düsünülmektedir. Aksam anne yem ve yatak için hazir hale getirmek, muhtemelen diger çocuklara ve temizlenmis almak için genel isleri katilmak için bebek ile yorgun günün daha stresli parçasi olma egilimindedirler.

Bebekler ruh duyarli ve atmosfer gergin hissediyorum aglayabilir olan bebekler bu anne ve çocuk bitkin kadar devam ediyor bu nedenle daha fazla gerginlik neden agliyor ve ile sadece bilesikler durum.

Bir öneri sise beslemeleri hazirlanmasi ve önceki gün mümkün oldugunca çok is temizleyerek mümkün oldugunca günün sonunda kapali fazla baski olarak almaktir. Daha rahat bir aksam ortamda bebeginizin sakin ve yatistirmaya yardimci ve kolik ya da ders etkisi insidansi azaltabilir.

Kolik nazikçe onlarin geri ovusturarak, vücudunuzun bebeginizin mide sicaklik ve konfor sunmak için bebeginizin yakin tutarak deneyebilirsiniz olustugunda. Gitmek için muhtemelen birkaç saat ile gerginligi azaltmak ve olacak bir de kazanilan bir mola hem de saglamaya yardimci olacaktir esiniz ile, bebeginizin rahatlatici denemek ve paylasmak için her zaman tavsiye edilir.

Bazi sayaç tedaviler kullanilabilir üzerinde olmasina ragmen henüz olarak, hiçbir% 100 güvenilir tedaviler kolik için vardir. Siz ve bebeginiz kolik ile mücadele herhangi bir kolik hazirliklari denemeden önce doktora basvurun eger.

Bebeginizin kolik almak basliyor ise hem asagi sadece genelde sadece birkaç ay sürer gerçegi üzerine tutun!