ebeveynlik gençler – gençler, bilgisayar ve internet

Son zamanlarda ebeveynlik forum bilgisayar ve internet üzerinde çok fazla zaman harcama kendi gençler tutmak için fikirler arayan anne ile ugultu edilmistir. Bu gün bilgisayar bagimlisi olan gençler sadece on yil önce televizyon izlerken bagimlisi olan gibi görünüyor. Onlar, MySpace oturum iTunes, blog sarkilari indirme, Web’de sörf disari IM veya aralik üzerinden birbirleriyle sohbet, genç bilgisayar kullanimi bazi durumlarda bir zorlama ya da bir bagimlilik olarak siniflandirilir olabilir kanitlar gösteriyor montaj. Olsun

Nasil gencin bilgisayar kullanimi çok ileri gidiyor, bir ebeveyn olarak biliyor musunuz? Burada kolay bir turnusol testi vardir. Çocugunuza online oyun oynamayi seviyor, o tek basina olmayabilir. Çocugunuza sosyal imkanlari ödün ya da online oyun arenada fazla 25 saat bir hafta harcama gibi görünüyor Ancak, belki bir sey yanlistir.

Internetin en popüler oyunlarindan biri, World of Warcraft, dünya çapinda ülkelerin onlarca farkli oyuncular milyonlarca kendine yeten bir çevrimiçi dünyadir. Bu çevrimiçi alanda kolayca gençler berbat ve biraz daha fazla 70 veya 80 aktif saat haftada of Warcraft sitenin World kalmak bilinmektedir.

Bugünkü genç de bilgisayar ve Internet üzerinden kullanilabilir çesitli hizmetler erisimi vardir. Bunun yerine telefon kullanarak, onlar anlik mesajlasma kullanin. Onlar artik kösesinde eczaneden basili fotograflarini almak ama MySpace ve aninda arkadaslari ve baskasi ile paylasmak için dijital resim yüklemek yok. Bilgisayar çok daha iyi ses vardir ve bagli woofer oda daha titresim yapar çünkü bile her zaman mevcut radyo veya stereo moda disina düsmüs. Televizyonda bir film izlerken bilgisayarda bir DVD oynatirken ile degistirilmistir. Gençler bile bilgisayarda ödevlerini ve okul projeleri yapabilirsiniz.

Birçok kisi internet bagimlisi olsun göz önüne alindiginda, ebeveynlerin genç kötü bir aliskanlik gelistiriyor zaman tanimak gerekir. Genel olarak bilgisayar çalisma izole, tekrarlayan doga kalkinma açisindan büyüme geriligi olabilir. Genç yaslarda yeterli egzersiz, beslenme ve uyku almiyorsaniz Buna ek olarak, anne ilgili olmalidir. Bir arkadasim “Ben sabah saat dörtte internette oyun oynarken benim 11 yasindaki oglu yakalandi!” Sadece birkaç gün önce söyledi

Ebeveynler ne yapabilirim

Ben son birkaç ay boyunca kitap yazma bilgisayarda benim çogu zaman geçirdim. Bizim çocuklar da daha sik söylendigi gibi onlardan daha gördügünüz gibi yapmak egilimindedir beri, bu kizim ile bu konuda getirmek için iyi bir zaman olmaz biliyorum.

Bu konuyu tartismak için genç yaklasirken iyi ve argüman geçirmez plani kurmak için, size genç bilgisayarda ise yapiyor ve ne kadar zaman o her bir aktivite harcama tam olarak bilmek çok önemlidir. Eger saglayacak faaliyetleri kurmak ve Web siteleri ya da faaliyetlerimizi siniri ne.

Planin ayni zamanda her bir faaliyet için ve kaç saat haftada izin haziriz saglayacak ne kadar süre içermesi gerekir. Internet birçok açidan gençler için güvenli olmayan bir yer haline gelmistir, bu yüzden de bazi TV programlari engellemek ebeveyn denetimleri benzer ebeveyn denetimleri ayarlamak için izin kullanilabilir yazilim paketlerinden birini düsünebilirsiniz. Çocugunuzun soru için hazirlikli olun, “Bana bunun yerine ne yapmak istiyorsun?”

Örnek kendinizi ayarlayin. Bir online junky veya bir tek tas bagimlisi iseniz, iyi bir örnek saglamak için bilgisayar kullanimi geri kesmek. Çocugunuzun ile baglamak için zaman ayirin ve non-computer/TV ilgili faaliyetler için aile bir araya getirmek için, ve büyük olasilikla bilgisayar kullanimi azalma göreceksiniz.