ebeveynlik tavsiye – saglikli çocuk büyümeye 8 yolu

Ebeveyn çocuk gelisimi boyunca bu yüksek ve alçak olabilir. Ebeveyn olarak, çocugunuzun büyüyünce nasil belirlenmesinde tek ve en önemli faktör oldugunu unutmayin. Bu makalede, saglikli çocuklar büyümek için birkaç yol göstermek yardimci olacaktir.

1) olumlu bir rol modeli olun. Eger saglikli aliskanliklar uygulamak ise, bu çocuklarin ayni seyi ikna etmek çok daha kolay olma egilimindedir. Çocuklar onlarin rol modelleri inç çekici gördügünüz eylemleri tekrarlamak egiliminde oldugunu unutmayin

2) aktif bir yasam tarzi tüm aile alin. Ayni anda aktif olmasi herkes için kat plani çalisin. Birkaç örnek aile yürüyüsleri, bisiklet sürmek, yüzme ve bahçe içerir. Her bir aile üyesi egzersiz sosyal aile zaman yararlanacaktir.

3) televizyon, video oyunu ve bilgisayar kere sinirlandirmaya çalisin. Bu aliskanliklari sagliksiz bir yasam tarzi yol egiliminde olacaktir. Bilgisayar ve televizyon seyretmek bütün gün oturup çocuklar zayif ve sosyal karsiti kazanma çok daha yüksek risk altindadir.

4) çocuklar gerçekten keyfine varacaksiniz fiziksel aktiviteleri tesvik edin. Farkli etkinlikler çocuklarin deney onlar gerçekten seviyorum bir sey bulana kadar izin. Onlar bu etkinlik ile sopa ve daha uzun saglikli kalacak. Onlara istedikleri ne yapiyor bütün gün oturup izin vermeyin. Yapisi çesit olmasi gerekir.

5) mümkün oldugunca destekleyici olun. Yerine negatif pozitif odaklanin. Çocuk negatif daha olumlu seyler isitme yararlanacaktir. Onlar genç olarak onlarla küçük seyler kutlamak, onlar daha olumlu bireyler olmak için büyümek olacaktir.

6) hemen hemen her seyi ile belirli hedefler ve limitlerini ayarlayin. Birkaç büyük örnekler televizyon ve egzersiz süresi ve yeme sinirlamalar vardir. Eger çok siki Ancak, bu çocugun üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu çocuk çok siki ve hatta korkutucu olarak yetiskin rakamlar bakmak olasidir.

7) hiç yag atistirmaliklar çocuklarin ödüllendirmek için çalisin. Bu çocuklar gibi son derece sakincalidir geçmiste görülmüstür. Onlar seker düsünmek iyi seyler yapmak her zaman kendi yolunu geliyor olacak. Bu kolayca çocukluk obezite yol açar. Bunun yerine arkadaslariyla birlikte, saglikli meyve ve sebze ile bile bir oyun tarih onlari ödüllendirmek olabilir. Birkaç iyi öneriler elma, muz, portakal, seftali, tahil, ve oyuncaklar yer aliyor.

8) bir aile olarak mümkün oldugunca kahvalti ve aksam yemegi yemeye çalisin. Bu çocuklarin sosyal becerilerini gelistirmeye yardimci olmak için önemli faktörlerden biridir. Çocugun her gün kendi odasinda kendileri tarafindan kahvalti ve aksam yemegi yedik ne olacagini düsünmeye çalisin. Çocugun antisosyal davranis faktörleri gelistirmek ve muhtemelen depresif olacagini hiç süphe yoktur.

Simdi saglikli çocuk yetistirmek için daha fazla ebeveynlik araçlari var, iyi kullanmak için onlari koymak zamani gelmistir. Mini sünger gibi, etraflarinda tüm bilgileri emmek ve hayatta daha sonra kullanmak egilimi olarak her zaman çocuklarin hatirliyorum. Iyi sanslar saglikli çocuk yetistirme.