Evde erken egitim

Egitim evde baslar, ya da eski derler. Ama küçük insanlar ögrenim çagi çocugun ikinci yil gibi erken bile baslayabilirsiniz biliyorum. Tabii ki egitim isigin fiziksel ve ruhsal olarak, onun yaslilik onu basarisiz baslayana kadar bebegin gün isigi gördügünde baslayan bir ömür boyu bir süreçtir. Ne burada bahsediyorum bizim örgün egitim içinde baslarken dogru ve yanlis ve diger seyler ögretim, ancak egitim kapsayan, kelimenin genis anlamda egitim degildir.

Ben ilk önde gelen yerel, günlük son Subat ayinda bir makale okumak için bir okul öncesi çocuk ögretim bu fikri aldi. Makalenin temel noktalari göz önünde tutarak, ben o zaman 21 aylikken evde bebek, ögretmeye basladi eger incitmez düsündüm ve sonra düsündüm dogaçlamalar geçerli idi olun. Simdi, ben okumak için siradan bir çocuk ögretmek olmaz. Birincisi, çocugun istekli oldugundan emin olmak zorunda. Bu okul öncesi çocuklar çok kisa bir dikkat süresi çünkü bulmak çok zordur. Ayrica, normal, saglikli çocuklar olmak olduklarini, onlar, yönetilemez seytani ve zaman zaman imkansiz olabilir.

Ama kimse daha iyi yapmak daha çocuklar bilir. Onlarla oynamak. En iyi ruh hali onlari yakalayin. Onlara ne yapmak üzeresiniz resmi ve ciddi bir sey oldugu izlenimini vermeyin. Sadece çocuklar her zaman yapmak, eglenceli bir sey ilgi oldugunu unutmayin. Tabii ki bu, ayni zamanda bir sovmen ve tüm gülümseyerek TV yarisma programi sunucusu olmak gerekebilir, ama fikir ona ilgi elde etmektir. Eger basarili degil ilk basta ise, deneyin ve yeniden deneyin. Ama hiçbir zaman, hiç saldirgan asla. En önemlisi, çocugun su anda duygu nasil düsünün.

O, yorgun uykulu ya da hasta ise o en duygu ortalama, o baska bir sey soruyor eger, ya da ödemek istemiyorsa o, ögleden sonra dogru uyku miktari önceki gece, ya da sekerleme alamadim ne yaptiginizi için dikkat, sonra sadece dur. O daha açik olana kadar bekleyin. Ya da belki çocuk gerçekten, henüz bunun için hazir degil ebeveynler bile çocuklarin isimleri ögretti degil o kadar tembel oldugu için o da herhangi bir anlasilir kelime dile, ya da böylece genç oldugu için olmadigini nesneler ve kisiler.

Bizim durumumuzda, bizim çocuk sadece hazir degildi. Sonra kendimizi ilginç baska bir sey okumak ve bana bizim motifleri incelemek zorunda. Onlar (anne) göstermek gibi çünkü çogu ebeveyn, makale dedi, erken yasta okumak çocuklarinin istiyorum. Bu çocuk okulda yil ilk çift için önde olabilir iken, 3. veya 4. sinif tarafindan tüm diger ögrencilerin yakalamak. Gerçekten evde önemi ve erken örgün egitimin etkinligini de sorguladi.

Okumak için iki yasindaki ögretmek için karar vermeden önce, belki siz de bu sorulari sormalisiniz. Biz buna deger, sadece karar, bunu yapmayin demiyoruz.