Eviniz çocugunuz için güvenli bir yer haline getirmek.

Çocugunuzun ona evde güvenli bir ortam vererek tarama ve yürümek onun basari zevk edelim.

Çocuk oyuncaklari ile oturup yapilamaz bir zaman geliyor. O tarar veya ileri bir adim alir gibi o sorun haline kara olabilir bir korku her zaman vardir. Bu da dokunmak için merakli bir çocuk, görmek ve etrafinda seyler hissediyorum zamani. Yani çocugunuz ayni zamanda kesfetmek ve güvenli kalmasi için firsat olur emin olun.

Lütfen çekmeceler görev degisikligi: Bir çocuk alçak çekmece ve o yaklasim olabilir alanlarda seyler üzerinden gitmek için seviyor. Mendil, havlu ya da patates vb onun agzina koyabilirsiniz tüm küçük ya da tehlikeli seyler çikarin gibi zararsiz nesnelerle onlari seyler.

Evin yeniden düzenleme: evin ambiyans yineler. Keskin kenarli mobilya, germe sekilde dekorasyon parçalari, özgürce dolasmak için açik alan olusturmak çikarin.

Tehlikeli alanlar uzak kilitlemek:, merdivenler Blok tuvalet üzerinde çocuk kilitleri uygulamak, buzdolabi vb böylece çocugunuzun durdurma tutmak ya da güvenlik korku yok. En potansiyel tehlike elektrik priz yatiyor. Bir koli bandi uygulayin veya çocugun parmak karistirmak degil böylece yuva kapatin.

Tehlikeli nesneleri kaldirmak: Bu temizleyiciler, çamasir suyu, kimyasallar, ilaçlar, alkol, bahçe aletleri, biçak, vb kilitli makas gibi kesici aletler gibi seyler yigini için çok önemlidir.

Dogru oyuncak seçin: çocuk onlara sok olabilir küçük parçaciklar ile oyuncak vermeyin. Ayni zamanda bogulma yol açabilir olarak oynamak için dizeleri, polietilen torba veya para gibi seyler vermeyin. Her zaman çocuk denetlemek ve ayni zamanda onu kesfetmek için özgürlük verir.

Sizin ebeveynlik ilgili sorgular için, sudha_gupta@mothersprideonline.com Seçilen sorulara ünlü ebeveynlik uzman Sudha Gupta yazma kazanacak Sudha Gupta ‘Çocukluk kutlayin’. MUTLU EBEVEYNLIK