hiperaktif çocuklar ve yetiskinler – nasil DEHB ile yasamak

DEHB okul çagindaki çocuklarin% 10 tahmini% 8 etkileyen yaygin bir davranis bozuklugudur. DEHB yetersiz ebeveynlik, çok fazla seker veya asi neden degildir. Bu kizlara oranla erkekler yaklasik üç kat daha sik teshis edilir. DEHB genellikle “hayirsever tani” denir. Çok büyük olasilikla beynin bazi bölgelerinde nörotransmitter aktivite etkileyen ve güçlü bir genetik temeli olan biyolojik faktörlerin neden oldugu gerçegini destekleyen güçlü kanitlar vardir. Bu durum konsantrasyon, dikkat daginikligi, hiperaktivite, dürtüsellik ile karakterizedir.

belirtileri hiperaktif çocuklar DEHB-belirlenmesi

Belirtiler asiri endise, korku veya panik, ayni zamanda bir yaris kalp gibi fiziksel belirtilere yol açabilir, terleme, mide agrilari ve ishaldir. Dikkatsizlik belirtileri sunlardir: genellikle ayrintilara dikkat vermek için basarisiz ya da okul, is, ya da diger etkinliklerinde dikkatsizce hatalar yapar, sik sik görev ya da oyun faaliyetlerinde dikkati sürdürme güçlügü vardir, çogu zaman, dogrudan konusuldugunda dinlemek için mi görünmüyor talimatlari üzerinden takip ve isyerinde okul, isleri veya görevleri bitirmek için basarisiz degil. Diger belirtiler görevleri ve faaliyetleri organize zorluk içerir ve genellikle seyler görevler ya da etkinlikler için gerekli kaybeder. Dürtüsellik, dikkat eksikligi, hiperaktivite ve ayni zamanda mevcut ve kalitsal gibi görünüyor olabilir. Bu son belirtiler en az iki ayarlarinda kisinin günlük isleyisinde bozulma neden olacak kadar ciddi olmalidir: Evde, okulda, toplum içinde ya da isyerinde. Stres, anksiyete veya depresyon belirtileri DEHB benzeyen davranis bozukluklari neden olabilir. Iyi haber uygun tedavi ile,, DEHB olan çocuklarin basarili bir sekilde yasamak ve belirtileri yönetmek için ögrenebilirsiniz.

nasil DEHB ile yasamak

Bu olumlu davranis degisiklikleri ödüllendirmek ve DEHB olanlarin açik beklentileri iletisim gibi tedavi yöntemleri de etkili oldugu kanitlanmistir. Klinik deneyim DEHB için en etkili tedavi ilaç kombinasyonu (gerekli), beceri ve adaptif davranislari basa çikma ögrenmek ve yetiskinler için koçluk ADD için tedavi ya da danismanlik oldugunu göstermistir. Tedavi oranlari gibi kizlar, azinliklar, ve çocuklar gibi seçilmis gruplar kamu hizmeti sistemleri olsa bakim almak için çok daha düsüktür.

DEHB ile sonuç-basa çikma

DEHB kesinlikle bir ölüm cezasi degil. DEHB “kötü ebeveynlik” ya da çocugun adina igrenç, kasitli meydan okuma sonucu degildir. DEHB çesitli kültürlerde ve tüm sosyoekonomik seviyelerde gelen bireylerde olustugu bilinmektedir. Bir aile stres sonucu ne, bosanma, asiri televizyon izleme ya da video oyunu oynama, ya da diyet, bu faktörlerin bazilari önceden var olan durumu kötülestirebilir ragmen. DEHB genellikle bir saglik uzmani, bir çocuk psikiyatristi ya da çocuk doktoru tarafindan teshis edilir. DEHB (su anda) tedavi edilebilir olmasa da, iyi haber DEHB yönetilebilir olmasidir. Bu çocuklar hayatlarinda basari ölçüsü elde, belirtileri yönetmek için ögrenebilirsiniz. Alt satirda DEHB tibbi bir hastaliktir ve bu kabul ve tedavi edilmesi gerekiyor. Daha fazla tavsiyeye ihtiyaciniz varsa, asagidaki site DEHB ile basa çikmak için yardimci olacaktir.