nasil endiseli domuz gribi ile ilgili olarak benim uzman izleyerek çocugunuzun güvende tutmak gerekir tips_

Bu domuz gribi salgini (bu dünya çapinda yaygin var anlamina gelir) ile ilgili bir güncelleme olmadan bu günlerde TV açamiyorum. Saglik yetkilileri öncesinde yayilan sorunun kalmak çalisiyorsunuz olarak dünya benim bölümünde, okullarin onlarca Bu hafta kapattik.

Tüm anne bildigi gibi, okullar bulasici hastaliklar için önemli bir üreme alani olabilir. Genellikle yetiskinler kadar çok mikrop … diger çocuklarla sinirli alanlarda karsi bagisiklik insa degil çocuklar, … genellikle mikroplarin yayilmasini veya ellerini yikama düsünmüyorum, oh my!

Benim küçük oglu en azindan bu hafta zaten, bana biraz rahatlama verdi, okulda virüse maruz olmaz bilerek. Onun diger ögrenciler bazi Meksika bir alem yakin zamanda dönen bir gerçegi biliyorum, bu yüzden özellikle okul kapanis tarafindan rahatladim. Ama bana düsünce ve endise var, bu yüzden size yararli olabilecek küçük bir arastirma yaptim.

Domuz gribi normalde sadece domuzlari (bu nedenle adi) etkiler olsa da genellikle insan ve domuz arasinda dogrudan temas gerektirir insanlar, yayilmis ne zaman, sorun olusur. Bu insan nüfus bir zamanlar, ancak kisi sadece grip baska gerginlik gibi kisiye yayilabilir.

Domuz gribi bir “tip A gribi virüsü” yetkililere göre, su anda ile ilgili gibi görünen budur, H1N1, dahil olmak üzere dört alt tipi, ile. Bir efsane Ben tüketen domuz domuz gribi edinme ile firsatlar putlari kirmak istiyorum. DOGRU DEGIL. Doktorlara göre, Eger alici domuz eti veya domuz eti ürünlerinden domuz gribi sözlesme degil, bu nedenle hiçbir diyet degistirmeniz gerekir.

Anne-babalar çocuklarinin (ve kendilerini) korunmasina yardimci olmak için ne yapmaliyim? Ates, bas agrisi, yorgunluk, istahsizlik, bogaz agrisi, inatçi öksürük, burun tikanikligi ve kas: Ilk olarak, hepimiz çok grip baska tür belirtileri gibi domuz gribi belirtileri, için uyanik olmalidir agrilari.

Çocuklarda Ancak, ishal veya kusma özellikle yaygin grip belirtileri oldugunu unutmayin. Ayrica belirtiler görünür ve semptomlar ortaya kadar yedi gün sonra önce yetiskin yaklasik bir gün bulasici olabilir unutmayin. Belirtileri ilk ortaya sonra çocuk, ancak, fazla yedi gün boyunca bulasici olabilir.

Eger bildirilen vakalarin bir dizi olan bir bölgede yasiyorsaniz Ikincisi, bu mümkün halka açik yerlerde önlemek için iyi bir fikir olabilir. Ayrica, çocuklarin (ve kendinizi) sik sik ellerini yikamak için hatirlatmak ve gözler, burun ve agiz dokunmaktan kaçinin. Çalismalar virüs ve bakteri gibi sira, masa, kapi tokmaklari, vb Ve insanlar soguk alginligi ve grip yakalamak en yaygin yollarindan biri olarak yüzeylerde birkaç saat yasayabilecegini göstermistir kontamine sonra da burun veya göz sürtünme geregidir.

Evde, anne rutin gibi oyuncaklar (ve küçük çocuklarin agizlarina koymak olabilir diger nesneleri) yani sira sabun, dezenfektan ve tek kullanimlik kagit havlu kullanarak diger yüzeyleri gibi nesneleri temizlemek ve dezenfekte etmek için tavsiye edilir.

Ayrica anne öksürük baslarini dönüm ve bir tek doku (veya dirsek gerekirse iç) içine hapsirma, yerine hapsirma ya da eline öksürük içerir çocuklari “öksürük görgü,” ögretmek önerilir.

Eger süpheli domuz gribi (veya herhangi bir grip) yaparsaniz, tabii ki, hemen doktorunuza görünün. Bu tür Tamiflu (oseltamivir) ve Relenza (zanamivir) onu tedavi etmek için hazir olarak antiviral grip ilaçlar, ve, en hastaliklar oldugu gibi, erken teshis iyidir.