ne zaman ve nereye gitmek sorunlu gençler için yardim alma

Çocugunuzun el çikmak basladiginda kendinize bazi zor sorular sormak gerekir. Ilk adim, genç ile iletisim kurarken nasil buldugunuzu dürüst degerlendirmektir. Eger degerli bilgiler ve zaman paylasan hissediyor musunuz? Ya da orada bir iletisim boslugu ve o sey sakliyor hissediyorsunuz?
Bu uyari isaretleri arayin:
· Düsük benlik saygisi
· Çikis gerçeklikle dokunma
· Ani kisilik degisiklikleri ve ruh hali
· Siddet davranisi
· Siniflarda Birak ve okul basarisi
· Kendine zarar verici eylemleri veya dil (intihar tehditleri ya da asiri diyet ve egzersiz)
· Münzevi egilimler
· Zayiflatici korkular
Sik sik yapilan bu davranislari herhangi bir sorun oldugunu gösterebilir. Bu noktada dis yardim almalisiniz. Yardim istemek için çok gurur yok.
Eger çabalari (ya da yeterince iyi degildir) çalismiyor hissediyorum, önce arkadas ve aile genisletilmis dairenin yardim askere. Çocugunuza en ruhlari desteklemek için emegi geçen herkese alin. O iliskide güven geri bina Çalisma içeri güvenebilirsiniz o yerde bir destek sistemi oldugunu ona gösterin. Çocugunuz sizden daha iyi baska bir aile üyesine kadar açilirsa, içinde senin kizginlik tutmak, odak genç yardimci olmalidir.
Bazen profesyoneller getirmek gerekir. Çocugunuzun kontrol disina oluyor bu adim çok uzun beklemeyin. Bir gecikme pahaliya mal olabilir. Ama nereye sonraki açmak gerekir? Bu seçenekleri göz önünde bulundurun:
· Okul rehberlik danismani – günlük olarak gençler (özellikle sorunlu olanlar) ile bu kisi firsatlar, okulda sosyal sahneleri arasinda oluyor olabilir ne fikir için mükemmel bir kaynaktir. Ayrica gün boyunca çocugunuza hizli, kolay erisebilir.
· Dis danismanlar ve psikologlar – Bu profesyonellerin danismanlik ve terapi derece var. Digerleri test odaklanmak Bazi tedavi konusunda uzmanim. Gençler bir çok firsatlari birini bulmak için elinden geleni, genellikle genç kusak daha iyi iliski.
· Sosyal hizmet uzmani – bu kisilerin genellikle grup olarak aileleri ile çalismak için çagirdi ve olan bir sosyal ortamda duygusal sorunlari ile oldukça tanidik. Onlar aile dinamikleri ile ilgili konularda belirlemenize yardimci olabilir. Evde sik sik çatismalar varsa, bu yararli olabilir.
· Psikiyatristler – bu ilaç ve hastalarin hastaneye olabilir izin verilen tip doktorlari (Evet, onlar tip fakültesine gitti) bulunmaktadir. Lisansli danismanlar genellikle genç dertlerini daha ucuz ve kisisel bir yaklasim olarak genellikle bir sonraki adim için bu profesyonel Rezerv.
Tedavi çok hizmetleri kaplidir görmek için sigorta plani ile kontrol pahali olabilir. Bazi sirketler hizmetler ve / veya ziyaret sikligi türüne sinirlar empoze. Maliyet bir sorun olup olmadigini okul danismanlari genellikle özgür oldugunu unutmayin. Ayrica, yerel bir üniversite veya kolej, ücretsiz klinik, danismanlik egitim programlari ve devlet çalistirmak ofisleri ile iletisim kurabilirsiniz. Bazi ofisler düsük gelirli aileler için ölçek fiyatlandirma sürgülü sunuyoruz. Bu para yardim isteyen sizi durdurmak izin vermemeye önemlidir. Çocugunuzun ve ailenizin sagligi buna baglidir.