oyunun önemi – Çocugunuza özgürlügü oynamak için izin vardir

Oynat dünya kesfetmek çocugunuzun yoludur. Bu hissi, hareket, dil ve çevrelerini ilk kesif ve bir çocugun gelisiminin önemli bir parçasidir. Özgürce oynamak için güçlü olmak onlari gibi çok degerli yasam becerileri ögrenmek için saglar:

• sosyallesme;

• kendileri ve baskalari hakkinda Ögrenme;

Seyler yapmak için farkli yollar kesfetmek •.

Çocuklar oynarken onlar hissettiklerini nasil hareket hayal güçlerini kullaniyor. Bazi durumlarda onlar anne ve baba gibi davranarak örnegin, yasamak isteyen bir durum disinda hareket edebilir.

Bu sekilde hayal güçlerini kullanarak onlara yardimci olur:

• kendilerini ifade ögrenmek gibi duygularini kesfedin ve buhar salmak için firsat saglar;

• onlar baskasinin ayakkabi olmak deneyim olarak, empati ve digerleri için göz gelistirmek;

• diger çocuklarla sosyal etkilesim becerileri ve sözlü iletisim dinleme gelistirmek;

• bakis açisi kazanmak ve gerçek ve gerçek degil ne oldugunu ögrenmek.

Oyun okuma ve yazma için bir temel olusturur ve matematiksel ve bilimsel becerileri. Çocuklar boyama ve esleme oyunlari oynayarak renkler ve sekiller hakkinda bilgi edinin. Farkli doku ve pürüzlü ve düzgün seyler kesfetmek ve su ve kum ile oynayarak nesnelerin önemini kesfedin.

Modern hayatin kosusturma içinde ve özellikle daha kentsel alanlarda, oyun genellikle arka koltuk alir. Ben çok oynamak için zaman vardi Iskoç kirsal, bir çiftlikte yetismis bir çocuk olarak sansliydi. Ben bana dogasini kesfetmek için tesvik benim serbest zaman, benim kendi eglence bulmak zorundaydi yatili okula gitti. Ben dis ortamda yapilacak eglenceli seyleri gelistirmek için benim hayal kullanmak zorunda anlamina geliyordu. Ben farkli bir perspektiften dünyayi görmek ögrendi. Ben sonsuza kadar hazine degerli bir deneyim oldu!

Tabii ki, bir çocuk oyun duygusu kesfetmek için kirsal yetismis olmak zorunda degildir. Onlari biz kendimizi bulmak hangisi mahallede oyun saglayarak çocuklarimiza yardimci olabilir. Oyun yoluyla ögrenmenin anahtari kendimiz için bir seyler çalismak için güçlü olmak ve bunu yapmak için sans veriliyor.

Biz korku bir toplumda yasiyoruz çünkü bugün çocuklar genellikle dogal bir sekilde hayatlarini yasayan önerilmez. Biz çevrelerindeki dünyayi kesfetmek için çocuklarimiza birakmak için korkuyorlar. Dogal dünyadan çocuklar izole etmek ve kisisel etkilesim azaltmak Bilgisayar ve televizyon, çok kolay eglence olarak kullanilir. Yetiskinler olarak, bu çocuklarin zor çalisma yaklasimlarinda özgür ve dogal olmak ve burada hayatta gitmek istediginiz kavramini anlamak için bulmak olasidir. Onlari kisinin çocuk iken oynamak için her türlü firsati vermek önemlidir.

Bu noktayi açiklamak için, benim kisisel favori filmi KANCA oldugunu. Filmde kayip çocuklar kendi gida olusturma için korsanlar yenmek için nasil, onlarin hayal güçlerini kullanarak ve kendi eglenceli icat çok eglenceli oldu. Robin Williams oynadigi Peter Pan, birlikte geliyor büyümüs, onlar eglenceli ve çok ciddiye yasam almak degil, nasil yeniden kesfetmek oyun için ona göstermek.

Çocuklarimiz biz kendileri tarafindan tüm yenilik için içgüdüsü özgür ruhlu insan, gelecekteki bir nesil olusturmak, oynatmak için izin vererek.

Biz gerçekten oynamak için arzu kaybetmek asla ve çogumuz çocuklar gibi oynamak isteyen durdurmak çok önce yetiskin olmak. Bence sik sik bizim çocuklar çok hizli büyümek istiyoruz ve kendileri olmaktan onlari vazgeçirmek. Biz “bu kadar çocukça olarak durdurmak ve büyümek” olarak yorumlar Ne kadar siklikla duyuyorum. Kisinin çocuk ve olgun bir kullanim ömrüne sahiptir, bu sekilde garip! Kendi iç çocuk ile temas halinde olan yetiskinler spontan oyun için bir çocuksu hediye korumak egilimindedir ve dogal olarak merakli.

Çocuklarinizin eglenmek ve sürece olabildigince için kendileri ve sadece sessizce oturup gözlemlemek için zaman ayirin zaman, size bunlar hakkinda bilgi ne sasirtici olsun.