saglikli bir çocuk yetistirme her anne-baba hedefleyen bir seydir

Ebeveynlik temel amaçlarindan biri çocuk, güvenli, saglikli ve yasam boyunca korumali ve velilerin çogunlugu için bu onlarin yetiskin yil ulasana kadar sahinler gibi çocuklarini izliyor anlamina gelir tutuyor. Hatta ebeveynlerin en dikkatli, ancak, her seyi kendi çocuklari korumak için mümkün degildir ve bu nedenle size emin olun zorunludur size sadece çocuklar üzerinde izlerken ayni zamanda fiziksel olarak ne durumda degerlendirmek için mevcut tüm kaynaklari kullanmadiginiz bir ebeveyn olarak , duygusal ve psikolojik olarak.

Kalkinma çogunlukla fiziksel erken ve sonuç olarak ve çocugunuzun diger yönleri de bu dönemde gelismekte olmasina ragmen baslamak gibi görünüyor, hepsi bir ebeveyn gerçekten fiziksel degerlendirmek zorundadir ilk ve böylece ölçmek için zor olabilir. Doktorunuz ile birlikte çalisma ve ortaya çikabilecek sorunlari tartismak erken herhangi bir sorun ortaya çikan olup olmadigini üzerinde anlamaya yardimci olabilir. Çogunlukla bu sorunlar böylece çocugun fiziksel gelisimi önemsiz olmayan bir göz önünde bulundurarak daha ciddi altta yatan genetik bozukluk göstergesi olabilir.

Çocugunuz baslar ve onlarin arkadaslari ile daha sik hareket etmeye baslarken onlarin sosyal ortamlarda kendilerini komuta nasil ölçmek için daha iyi olacaktir. Akranlarinin çocugunuzun karsilastirarak üzerinden yargilamak için degil çalistiginizda onlari herhangi bir önemli farkliliklar aramak ve sonra doktorunuzla onlar hakkinda konusun. Her çocuk kendi hizinda gelistirecek ve çocugunuzun belirli bir kilometre tasi ulasamamistir sirf, bir sorun var anlamina zorunda degildir.

Duygusal gelisimi de tahmin etmek zor olabilir bir seydir, ancak onlar teen yil yaklasim baslar özellikle çocugunuzun görürseniz, bunlari ileri itmek için gereken danismanlik olsun sorunlari ile mücadele oldugunu hala önemlidir. Danismanlik onlarin plaka üzerinde sahip oldugu baskilar ve sorunlari ile basa çikmak için mücadele olanlar için yararli olabilir.

Eger daha az ciddi nitelikte çocugunuz hakkinda endiseleriniz varsa ve o zaman en iyi zaman ayirin ve online hakkinda çocugunuzla ilgili oldugunu herhangi bir sorun aramak için servis edilebilir. Çok güzel tibbi kaynaklar yani sira aklini koymak yardimci olmak için hizli bilgi edinmek için yardimci olabilir ebeveynlik olanlar vardir. Hiçbir çocuk bir kilavuzu ile birlikte geliyor ama küçük bir arastirma gerçekten çocugunuzun degerlendirmek ve çocugunuzun çocuk doktoru bir gezi gerekiyorsa sakin ya da gerek olmadigini ögrenmek yardimci olabilir.