sorumlu çocuk yetistirmek

Okulda çocuklar ve onlarin mücadeleleri ile yakin bir çalisma benim yil içinde, büyük bir ortak payda bulduk: Çocuk, özellikle gençler, her zaman sorun sürekli onlari alir metafizik adaletsizlik bir tür kurbani … Eger onlari dinlemek en az ise !

“So-ve-bu nedenle bu yaptim ve bir baskasi … bu ve ben yaptim” Hatta konusma oraya asla izin vermeyecegim: Eger bir durumda ne sormak zaman, her zaman baslar, fark ettiniz. SENI ne bilmek istiyorum. Emare bu noktada önemli degildir. SIZE uygulanan bir yaptirim olsaydi, bu sizi bir sey yaptim demektir. Ben bilmek istiyorum ne ve geri kalani daha sonra ele alinacaktir.

Çocuk, dogasi geregi, onlar malzeme ile kaçmak bulabilirsiniz her seyi yapacagiz. Herhangi bir durumda, hikayenin en az iki tarafina olacak ve gerçegi ortada bir yerde olacaktir. Ama çocuklar kendi sorumluluk parçasi fark önemlidir.

Neden önemlidir? Çocuklarinizin kendi eylemleri ile sorunun ne oldugunu anlamak yoksa, nasil onlari dogru? Gençler inkar olmak ister, bir genç olmanin bir parçasidir. Onlar bahaneler bulma excel! Asiri ve hayali örnekte, sinifin yarisi ögretmen nesneleri atma, eger önemli degildir. Onlar bunu yaparken çocuklarin sayisina göre hakli oldugunu söyleyecektir. Çocugunuzun bunlardan biri olsaydi, o / o bir kalabalik takip mutlaka yapmak için dogru bir sey olmadigini anlamak gerekir.

Firtina geçtikten sonra size çocuklar ile karsilastiginiz herhangi bir konuda, onlarla birkaç dakika sessizce oturup sakince durumu üzerine gitmek için zaman ayirin. Onlar kötü hissediyorsaniz, bu durumda kendilerini koymak çünkü bu, ama bunu düzeltmek için çok geç degil, anlamak için onlara yol.
Sorumluluk alma olgunluk yolunda çok önemli bir adimdir. Bir durumda onlarin bir parçasi kabul ederek çocuklar yavas kendi, küçük üzerine, olgun bir sekilde bir durumla karsi karsiya saglayacaktir. Onlar sorumluluk almayi ögrenmek yoksa, her zaman bir kurban zihniyet ile kalmak ve zorlu durumlarda basa çikmak mümkün olmayacaktir. Sorumluluk alma sorunu aksine, çözüm odaklanmak ögretir.

Bu ögretmen çok zor bir test verdi çünkü daha inceledik çünkü kötü bir not olmadigini kabul ile baslayacaktir. Bu iliskileri bazi onlari sürükleyerek ve onlari üzerinde yükselmeye yardimci olanlari üzerinde durulmasi gereken bu oldugunu kabul için hareket edecek. Sonunda kendilerini sorumlu alabilir genç yetiskinler çiçeklenme içine dönecek.