zorbalari karsi koruma

Bazi çocuklar kabadayi sorunlari bildirmek için korkuyor ya da mahcup olabilir. Onlar çocugunuzun aldi ediliyor bunlardan utanç ya da mahçup olacagini düsünüyorum olabilir. Onlar da katilimi sadece Daha da kötüsü olacak korkusu olabilir. Ne olursa olsun nedenlerle, sessiz kalan sadece sürekli taciz neden olacaktir.

Çocugunuza konusun. Onlar zorba davranis her türlü rapor ile rahat oldugundan emin olun. Bu alinacak eylem sirasinda karar vermek için bir yetiskin isi oldugunu açiklayin. Onlara kosulsuz onlari desteklemek için orada olacak ve sadece kendi yararina kararlar inanmaniz yardimci olur.

Bazi çocuklar tattling hissedebilirsiniz. Tattling ve söylüyorum arasindaki farki açiklamak. Onlar sadece sorun birini almak için çalisiyoruz, bu tattling edilir. Onlar zarar veya baskalarinin davranislarini tarafindan tehdit hissediyorum, bu anlatiyor. Durumun bir tirmanma önlenir ve sorunu sorumlu bir yetiskin tarafindan erken ve dogru ele böylece söylemek önemlidir.

Çocugunuzun “üzerine aldi,” olup olmadigini okula konusun. Onlarin katilimi çok önemlidir. Zorbalik olustugunu süre içinde bir dostum sistemi hakkinda bilgi isteyin. Okul personeli çocuklarla çok tanidik ve büyük olasilikla hevesle yardimci olacaktir okulda diger çocuklara olarak öneriniz var olacaktir. Okul personeli de çok daha yakindan durumu izleyecektir.

Çogu okul egitim materyalleri ve / veya tehdit edici olmayan çözünürlükleri destekleyen akran arabuluculuk var. Eger öyleyse, malzeme ve prosedürler hakkinda bilgi sahibi olmak. Katilin. Onlar degil, bilgi arastirma ve okul personeli ile bir toplanti planlayin. Onlari kisisel güvenlik egitim ve ne zaman bir çatisma çözümünde yardima ihtiyaciniz çocuklar açmak için güvenli bir çikis uyguluyor.

Ilk adim veya ögretmen konusmak çocugunuzun elde etmektir. Bir sonraki adim birbirlerine, okul personeli ve veliler ile iletisim kurmaktir. Çocuklariniz iletisim ve egitim yoluyla, okulda güvende hissetmek için bir hakki vardir, yetiskinler bu saglamak gerekir.