akilli ebeveynlik ipuçlari

Sizin Çocuk ile iletisim ipuçlari

Çogu ebeveyn zor zamanlar, çocuklari ile özellikle gençler iletisim var. Çocuklari ile iyi bir görüsme için, ana çocuk veya çocuklar ile göz temasi kurmak gerekir. Bir sicak ve dogrudan görüsme yapmak istiyorsaniz, çocugunuzun tercihen göz hizasinda içinde olmalidir. Hiç çocuk bir konusma isteyen yaklasim, bu ne yaptiginizi seyleri bir kenara ve çocugunuz için tüm dikkatini önemlidir.

Sesini bir sakin ve rahatlatici sesi hiç talimatlar veriyoruz eger ideal iken bir firma ve konferanslar için sert bir. Bu gülümseme ya da yanlis bir sey yaptiginizda gülmek, ya da bir sey dogru yapildiginda kayitsizlik ya da kizgin sesi olmamalidir. Aksi takdirde olumlu davranis ve degerlerin uygun gelisimine karsi olacaktir.

benlik saygisi: tehlikesine karsi çocugunuzun zirh.

Herhangi bir anne, bizim çocuklar için hemen hemen her seyi yapacagini gibi sadece onlari korumak için. Bu mükemmel olmayan dünyada, ve olabilir, vazgeçirmek zarar, korkutmak hatta çocuklar tehlikeye sokabilecek çok sey vardir. Çocugunuza yapabileceginiz en iyi sey çocugunuzun benlik saygisi artirmak ve bazi durumlarla basa çikmak için nasil çocugunuzun becerilerini gelistirmektir.

Çocugunuzun o karsilasabilecegi zorluklari asmak için yeterli benlik saygisi olmasi gerektigini çok önemlidir. Benlik saygisi kisinin deger genel kendini degerlendirmesidir. Biz kendimizi cosku, isler ve davranislari etkiler karakterize nasil. Ayrica duygusal yargi etkiler. Fiziksel yaralanma çocugunuzun güvende tutarken çocugunuzun benlik saygisi temel kaygisi olmalidir gelismekte olan ikincildir. Bir çocugun benlik saygisi gelistirmelerine yardimci bu gün çesitli programlar vardir. Ayrica, benlik saygisi da çocugun iletisim becerileri ve davranis gelistirir.

Tek basina Övgü ve olumlu destek otomatik olarak çocugun daha iyi hissediyorum yapmaz. Bir ebeveyn olarak, sevgi, ilgi ve anlayisi ile çocuklara gerekir. Sevgi dolu verilir ve ebeveynleri tarafindan bakilma olanlar hala sonunda benlik saygisi düsük yol açacagi yetersiz ve beceriksiz hissediyordu. Her seyin bir denge verilmelidir nedeni budur.

Pozitif degerler tasima ve çocuklara sürekli olumlu iletisim ve konusmalari sahip saglikli bir benlik saygisi hakkinda getirebilir, unutmayin. Çocugunuzun saglikli bir benlik saygisi varsa ve çocugunuz o gelecekte karsilasacagi tüm zorluklara üstesinden gelecektir.