DEHB olan bir çocuk için zorluklar

Belki de bu makale ‘DEHB olan bir çocugun anne-babalar için zorluklar’ baslikli olmasi gerekirdi ama iki çok yakindan basliklarin ya hile yapacak iç içe. Ebeveynler çocugun kendi zorluklari ile basa çikmak için ögreneceksiniz emin yaparken evlilik saglam tutmak ekstra zorluk olabilir.

Ebeveynler böyle bir yürüyüs için bir kaç dakika dinlen emin, ya da sadece bir e-posta göndererek ya da Güvenebileceginiz birileri kendilerini bosaltmanin olarak kendileri için zaman çikarmak gerekir. En yakin ve sevgili ile evin sadece bir aksam bir hafta alma birçok açidan önemli olacaktir.

DEHB olan bir çocukla basa çikma çocuk hem de ebeveynler için ilk sorun, kazalari önlemek için çalisiyor. DEHB çocuklar dogal olarak dürtüsel ve hiperaktif oldugu için, evde ve okulda kaza oldukça yüksek bir riski vardir. Kafa yaralanmalari veya yanik sikayeti olan olan 62.000 çocuk takip bildirilen British Medical Journal’da bir rapor vardi. O çocuklar kaza ücretsiz çocuk olarak DEHB etkilenecek iki kat fazladir. Arastirmacilar, yaralanma veya DEHB önce gelir emin degildir. Bu tavuk ve yumurta durum bir tür.

Ikinci sorun çocugunuzun ve özellikle genç ile asili kim bilmektir. Eger cep telefonu tüm arkadaslari ‘kisiler oldugundan emin olun. Bu sinir bozucu bir ebeveyn olarak kendi kisi listesinde açilir olabilir ama en azindan size genç sekmeler tutmak ve bu düzenlemeler çok daha kolay kredi ve ücret pil kit kaynagi gibi görünüyor özellikle yapar.

Duygusal gelisim düsünme ve DEHB olan bir çocuk bu daha iyi basa çikmak için yardimci olacak oldukça farkli oldugunu farkinda. DEHB olan çocuk olgun ve çok daha yavas normal bir çocuk daha gelisecektir. Bir on yasindaki DEHB çocuk yedi yasindaki duygusal olgunluk olacak bu yüzden bu rakam% 30 gibi yüksek olabilir. Bir DEHB çocugun bir ebeveyn iseniz, öfke nöbetleri ve sözel saldirganlik ile ugrasmak zorunda olacagi çok daha büyük bir sans var. Bazi uzmanlar DEHB çocuklar kadar 65% bu sorunlari oldugunu düsünüyorum.

Bu zorluklarin üzerinden almak oldukça bir görev olabilir ama bu DEHB davranisçi terapi kolay bir çözüm yoktur bir nimettir olacaktir. Böyle bir ders takip ederseniz, saldirganlik, sözel düsmanlik ve meltdowns ile basa çikmak için ebeveynlik becerileri ögrenebilirsiniz: haplari gibi hayatin günlük görevleri ve sosyal iliskiler ile basa çikma gibi beceriler ögretmek degil. DEHB olan bir çocuk için gerçek bir sorundur. Asagidaki linki size orman yoluyla almak için yardimci olacaktir.