kismi emzirme – ben bile rahatsiz gerekir

Bazi kadinlar için, tek basina anne sütü ile bir bebek besleme mümkün degildir. Bunun nedenleri degisir. Örnegin, bazi Anneler önceki meme cerrahisi vardi ve süt üreten bezler ve kanallar hasar var var. Onlar ev disinda çalisan ve bebegin ihtiyaçlari için yeterli süt pompasi çünkü diger formül ve beslenme anne sütü karistirmak için seçin. Yine de diger Anneler evlat edinen hemsirelik ve tam bir tedarik getirmek mümkün degildir. Bebekleri kismi emzirme gelen ya da sadece tamamen hemsirelik çikmak gerekiyorsa hiç yararlanarak varsa, bu Anneler merak edebilirsiniz.

Bunun yaninda, ben kararli hayir demek. Emzirme bir ya hep ya hiç önerme olmak zorunda degil! Bir bebek alir anne sütü her damla bir hediye. Tabii ki, ideal durum sadece emzirmek anne için, ama bu tüm Anneler için mümkün degildir, ve bu ideal ulasilamazsa eger bakim durmamali. Bebeginiz her boyutta “doz” in anne sütü de bagisiklik sistemi, beslenme ve diger saglik yararlari kazanir.

Dünya Saglik Örgütü gibi kismi emzirme tanimlar: “. Bir bebek bazi breastfeeds, ve bazi yapay beslemeleri, süt veya tahil ya, ya da diger gida veren” Yani tanimi, sadece ama simdi sunuyor bir süre için bebegi anne sütü bir anne tarafindan kati gidalar da kismen emzirme.

Eger ev disinda çalisan ve bebegin ihtiyaçlarini karsilamak için yeterli pompa olamaz bulmak ise, hemsirelik pes etmeyin. Tedarik veya pompalama üretimin artirilmasi için önlemler basarisiz varsa, kadar geceleri de dahil olmak üzere, onunla oldugunuzda olabildigince bebeginizin emzirmeye devam. Suçluluk ya da ya yetersizlik duygulari kurbani etmeyin, size ya da bebek herhangi bir yarari olmayacaktir. Bebeginiz en iyi veren devam etmek için çabalarini alkisliyoruz.

Daha mutlu hissediyorum ve duygulari azaltmak yapmak cilde temas için cilt zevk, artan bag, ve hormonlarin uyarilmasi (örnegin, oksitosin ve prolaction gibi): Bebeginiz ayrica süt ile hiçbir ilgisi olmayan hemsirelik yönlerini sahiptir stres. Bebek daha iyi çene ve yüz gelisimi ve meme emme sagladigi konforu yararlanacaktir.

Bu hiçbir sekilde sadece anne sütü önemi küçümsüyor, ancak durumlarda bunu yapmak imkansiz nerede, emzirme bir miktar iyi bir seydir.