Bekar anneler – yalniz degilsiniz

Annelik inisler ve çikislar, zaferler ve yenilgiler ile dolu ve bazen yorulmaz bir is oldugunu. Anneler hasta gün, ya da tatil günü alamadim ve bazi günler hatta kendiniz dislerinizi firçalayin sansi alamadim. Tek bir anne olmak, bir sey tatili bir hayal kirikligina ugramis tek bir anne için zor olabilir zaman aramak için gidiyoruz kim bile, çim biçme çocuklar yerlerde çalisan ya da olup olmadigini kendiniz bir çok sey yüz. Ben çok iyi tek annelik günlerimi hatirliyorum, ve bir günlük tek anne hayat yasayan gerginlik ve stres bazi en aza indirmek için yapabileceginiz birkaç sey vardir.

mükemmel anneler yoktur

Her seyden önce, nix mükemmel bir anne olmaya çalisiyorum iç basinci. Bu hata yapmak için gidiyoruz ve bu tamam. Sadece bir bosanma yoluyla gitti varsa tek olma üzerinde suçlu hissetmek, ya da çocuklar size umdugu ya da bu büyük süremez için lüks seyler saglayamaz, çünkü suçluluk duygusu her zaman oldugu kendini istedim tatil yenerek. Gereksiz ve geçersiz suçluluk gitmesine izin sizin ve çocuklarinizin hayatini ile almak ve saglikli, mutlu ve üretken bir yasam sürmeleri yardimci olacaktir.

Bir siki Gelir yasayan bir bütçe gerektirir

Tek bir anne oldugunda, para genellikle büyük bir endise kaynagidir. Bir bütçe plani ve ona sopa ögrenmek son derece yardimci olacaktir. Ayrica uzun vadeli örnegin çocuk üniversite fonlari gibi yatirim, ya da emeklilik fonu hakkinda bazi tavsiyeler almak isteyebilirsiniz. Daha fazla para kazanmak için baska bir yol okula gitmek ya da seçenekleri size daha fazla potansiyel kazanç verebilir ek egitim verecek mevcut isinizi mevcuttur ne görmektir.

Destek Arkadaslar ve Aile Yalin

Tek bir anne arkadas ve o güvenebilirsiniz, aile olmasi gerekir. Eger bir bakicisi ihtiyaciniz veya bir ise, sizin gerginlik bazi çikarabilirsin birisi sizin sikintilarinizi ve bir ebeveyn olmanin sevinçleri havalandirma birisi kostu ya da sadece size yardimci olabilecek kisilerin bir destek sistemi ile kendinizi çevreleyen istiyorum . Örnegin, çocugunuzun arkadasinin anne bulmak ve gerçekten onlari tanimak. Belki etrafinda çocuklarin sürüs paylasmak, ya da okuldan alabilirsiniz. Baska biriyle isleri paylasin. Eger arkadas ve kendiniz için Costco gidin ve arkadasiniz sizin için bir ayak isi yapalim. Arkadas ve güvenebileceginiz bu aileye sahip olmak son derece önemlidir. Kimse her seyi yapabilir ve yardim istemek için iyidir.

Baba ile Saglikli Co-ebeveynlik iliskisi gelistirin

Eger bir ayrilik ya da bosanma nedeniyle tek iseniz, birlikte çocuklar için bazi disiplin kurallar ayarlamak girisimi gerekir. Bu ve ilgili diger ebeveyn çocugunuzun davranislarini kabul edilebilir kabul edilebilir olup bilmek böylece disiplin ile ilgili bazi sinirlar ve kurallar kurmak ve bu kurallar onlar ile zaman geçiriyorlar olursa olsun tutarli olacagini gerekir. Eger çocuk babasindan isbirligi alamiyorsaniz, kendi evinde tutarli bir disiplinli olmaya konsantre. Kullanilamayan bir baba için telâfi için çalisin. Çocuklariniz hala mutlu ve saglikli yetiskinler haline büyümeye yapisi ve sinirlari gerekir.

günlük rutin takip

Bir günlük rutin varsa Bekar anneler gereksiz stres ve kaos bir sürü ortadan kaldirabilir. Bazen bir rutin takip etmek kolay degildir ve düzenli bir rutin sadece ne olacak, ama bir günlük rutin organize kalmak ve her gün ugrasmak bekleniyor bilmek yardimci olacaktir korumak için çalisiyor olmadigini gün olacak . Bir günlük rutin da çocuklarin onlardan ne beklendigini bilmek saglayacaktir. Onlar ödevlerini yapilmasi gereken varsayalim zaman o gün bir etkinlik olabilir olup olmadigini, biliyorum, ya da çocuklar yerine getirilmesi gereken özel isleri varsa. Olacak

Bir Stres Yönetimi ve Öz-Bakim Plani kurun

Stres Bekar anneler için büyük bir sorundur. Eger dünyanin agirligini omuzlarinda oldugunu ve yapayalniz oldugunu hissedebilirsiniz zaman zordur. Tek bir anne olmak yalniz oldugu anlamina ve kendiniz her seyi yüzlesmek zorunda degildir. Eger bir ebeveyn olmanin günlük stres ile bas yardimci olmak için kendiniz için yapabileceginiz birçok sey var.

Egzersiz gerginlik ve stresi azaltmak için harika bir yoldur. Eger, denemek ve yürümek için zaman bulmak, aerobik, bisiklet ya da fiziksel olabilir baska bir sey yok. Bir kosu bandi üzerinde yürüme on dakika harcamak bile, daha iyi hissedeceksiniz. Evimizde bir favori stres giderici dans ediyor. Daha küçük çocuklar varsa, bu harika. Onlarin aptal sarki cd biri koymak ve sadece orada almak ve çocuklar ile aptal olabilir. Bu sizin ve çocuklar için harika. Eger stresli ve mutsuz oldugunda çocuklar söyleyebilirim.

Günlük de baska büyük bir stres giderici oldugunu. Günlük size yazmak istediginiz ne olursa olsun yazabilirsiniz, özel bir seydir. Belki sizin veya bir baskasinin ifade etmek istemiyorum edemez duygularinizi yazabilirsiniz. Günlük negatif düsünce ve degerli enerji bosaltma olabilir duygular serbest yardimci olur.

Savaslar tek bir anne kadar önemlidir seçimi. Gerçekten kavga deger olup olmadigini karar vermeniz gerekir. Gerçekten bir hafta içinde yarin, ya da gelecek ay önemli mi? Önemli ve geri kalani gidelim ögrenmek olanlari seçin.

Ailenize ve arkadaslariniza ulasmak. Eger ihtiyaciniz varsa size yalin için onlar vardir. Eger mükemmel olmadigini kabul etmek utanç olmayin. Kimse ve bu tamam.

bazi çok ihtiyaç duydugu “Bana zaman” kendinizi simartin

Bazi için, her zaman kolay olmasa da baska bir tek anneler için, zaman bulmak gerekir “Bana zaman.” Zaman kendiniz için kesinlikle bir seyler yapabiliriz zaman. Bu favori sandalyede oturup bir kitap okumak ya da bir arkadasiyla aksam yemegi ve bir sinemaya gitmek ya da belki bir parçasi olmak istediginiz bir anneler kulüp bulmak için zaman olabilir. “Zaman benim” çok önemli olmasi. Gerçeklesmesi için bir yol bulun. 20 dakika önce herkesten daha kalkarken ve kendinize bu sessiz zaman zevk anlamina gelse bile.

Tek bir anne olmak zor bir istir. Birçok kisi için birkaç farkli seyler birkaç farkli sapka giymek ve olmalidir. Sizin için isler biraz daha kolay yapabilirsiniz kaynaklari arayin. Kendiniz için zaman ayirin, bir bütçe ve bir günlük program kendinizi taahhüt ve size mükemmel olmadigini iyi oldugunu kendinize hatirlatmak, ve de gerekirse yardim için uzanmak.