çocuklar için basit ve eglenceli zeka

Çocuklar için zeka çesitli biçimlerde gelebilir. Onlarla bulmaca oynamak tesvik bilissel düsünme becerilerini gelistirir. Bilmeceler onlari göz önünde verilen kisitlamalari ile siradisi sekilde düsünmeye tesvik.

1. bellek beyin oyunlari
Bu oyunlar onlarin hafiza, konsantrasyon ve gözlem becerilerini meydan.
Birkaç resim Kartlari ve çocuklar bir süre için kart hatirlayalim. Kartlari kapatin ve resim kartlari hatirlamak isteyin. Kart sayisi ve zaman çocuklar kabiliyeti düzeyine bagli olacaktir. Bu oyunun bir diger uzantisi bir kart götürmek ve resim karti eksik oldugu onlara sormaktir.

2. Çocuklar için görsel zeka
Bu oyunlar görsellestirme becerilerini gelistirmek. Çocuklarin yetenegini bagli olarak, 10 ila 20 adet kümesi bir bulmaca var. Birkaç adet çikarin ve eksik parçalari uyum için çocuklar isteyin.
Baska bir klasik oyun 2 özdes resimleri ancak birkaç öge arasindaki farklar resimlerden birini eksik nokta oldugunu.

3. Duyusal ögrenme oyunlari
Bu oyunlar onlarin duyusal ve hayali becerilerini gelistirmek.
Bu oyun dokunma duygularini gelistirir. Çocuklar için çesitli oyuncaklar göster. Onlari, dokunma tutun ve oyuncaklar kesfedelim. Oyuncaklar farkli sekil ve yumusak, sert, tüylü ve kösele yüzeyler gibi dokular oldugunda en iyisidir. Bir bez torbaya oyuncaklar koyun.
Çocuklar oyuncak bu duygu ile ne oldugunu tahmin etmek çanta içinde kendi el koymak zorunda. Onlara dokunmadan ne tanimlamak için tesvik edin.
Görme duygularini artirmak için baska bir büyük oyun bir odada bir ögeyi tanimlamak ve bulmak için çocuklar istemektir.

4. Çocuklar için dil zeka
Çocuklar hakkinda düsünmek ve kelime ve harfleri islemek için ihtiyaç olarak bu oyunlar okuma yazma becerilerini gelistirmek.
Gemide çocuk isimleri yazmak ve kendi adlarina harfleri kullanarak kelimeler olusturmak için isteyin. Bir örnek, Sara, John ve Peter – çocuklar yakin ya da gözyasi ran, tavuk, gibi kelimeler olusturabilirsiniz. Yazim ve kelime becerilerini uygulama için baska bir eglenceli bir oyun klasik bulmaca oynuyor. Onlar baslangiçta bu yüzden onlar bos izgara kutulari doldurmak için yapmaniz gereken anlamak yönlendirilir zaman çocuklar yerine getirilmesi olacaktir.

5. Çocuklar için Mantik zeka
Bu bilgi parçalari arasindaki iliskileri yapma onlari çözüm bulmak ve faaliyet düsünme büyük bir de çocuklar mesgul nasil yardimci olabilecegini görmek için çocuklar trenler gibi bilmeceler problem çözme becerilerini gelistirmek.

Bu çocuklar için uygun zeka kullanildiginda ögrenmek ve çocuklar ilk yillarinda bakim yetiskinlerle pozitif etkilesim yoluyla uyarilmasi aldiginizda, nöronlar ve sinapslarin arasindaki baglantilari olusur, onlarin düsünce gelistirmek ve sorgulamaya yeteneklerini kullanma firsati verilir ve nedeni ögrenmek ve bütün bu büyük düsünürlerin önemli özellikleri zaman.