tehlikeler child_ korumak için alti yollari bogulma

Çocuklar agizlarina her seyi koymak için oyuncaklar küçük parçalar, 3 yasin altindaki çocuklar için bir hiç mevcut bogulma tehlikesi vardir. Çocuklari korumak için yerinde önlemlere ragmen, 15 (CPSC # 04-216) bogulma her yil ölmektedir. Biz veliler / bakicilar bulmak ve olay raporlama olmadan, çocuk agzindan küçük parçalari kaldirmak kaç bilmiyorum.
hükümet ve endüstri önlemler:
Küçük parçalar 3 yasin altindaki çocuklar tarafindan kullanilmak üzere tasarlanmistir oyuncak izin verilmez. Peki çocuklarin bogulma her yil ölmektedir geliyor? Cevap basit degildir ve bazen hükümet ve endüstri kontrolü disinda kosullar … ama kontrolünüz disinda içerir!

küçük parçalar test:
3 yasin altindaki çocuklar için oyuncaklar ilk çocuk onlari kullandigimiz yol simüle etmek için tasarlanmistir “kullanimi ve bagimliligi” testler, bir pil tabi. Bir test yükü 15 lira ile ekli parçalari çekmek için (25 lbs. Avrupa Testleri). Amaç, daha sonra bogulma tehlikesi olusturabilir oyun sirasinda çikabilir parçalari tespit etmektir. Dogal olarak, bu oyuncaklar ile baslayan küçük parçalari olmamalidir.
Bir silindir (ki bir çocugun bogazinin temsil eden) bir parçasi “küçük” olup olmadigini belirlemek için kullanilir. Silindir, sikistirilmamis üzerinde tamamen içine sigacak parçalar, küçük parçalar olarak siniflandirilir ve bir ürün ARIZA neden var! Kismi ana oyuncaga bagli kalirsa, o zaman bütün oyuncak basarisiz silindir uygun olmalidir. Kagit ve kumas parçalari test degildir. Ancak, küçük bir doldurulmus parçasi test IS.

küçük parçalar testi silindir kendiniz yapmak
Bu fotografta görüldügü gibi bir tuvalet kagidi çekirdek keserek, evde küçük bir parçasi testi silindir yapabilirsiniz. Sizin silindir 2-1/4 “uzun olmalidir. Açikçasi ayni degil ama burada kontrol edebilirsiniz ne.

– Bir kismi silindir içinde tamamen uygun DEGILDIR, o zaman KÜÇÜK BÖLÜM yok.

– Bir kismi tamamen içinde uygunsa, o ya da küçük bir parçasi olabilir veya olmayabilir. Tuvalet kagidi daha büyük bir çapa sahiptir ve egik alt sahip degildir.

– Yani bu testi üç yasin altindaki çocuklar için tehlike bogulma olmayan parçalari belirlemek için etkilidir.

sorunlari tespit degil hangi test ortaya
Benim durumumda daha sonra müstakil hafta ya da ay olmak için küçük parçalar neden olabilir kosullar vardir.
* Ekli parça (dügme gibi) dis çikarma zayiflatmak ve hatta onlari tutan dikis yirtilabilir.
* Tekrarlanan yikama çekme 15 ya da daha az kilo ile kapali gelmek ekli küçük parçalar izin, kumas ve konulari zayiflatabilir.
Ayrica üzerinde çocuk 3 ve için, evinizde zaten oyuncaklar, küçük parçalar olabilir. Ne yazik ki, bu kolayca genç bir çocugun agzina sarabilir.

Bunu önlemek için ne yapmaliyim?
Iste benim tavsiyelerdir. Zaten ev çocuk geçirmez olasilikla var, ama simdi nöbet zamani!
1. GEÇ küçük bir kismini testi silindir sahipsiniz. Onlar çok ucuz (baglanti … baglanti).
2. Çocugunuz su anda ile oynadigi oyuncaklar bagli küçük parçalar olup olmadigini kontrol edin. Yakinda onlar hiç müstakil hale gelirse hangi parçalari, bir bogulma tehlikesi haline gelebilir bileceksiniz.
3. Seker Üç ila bes pound çanta agirligini düsünün. Bu ekli parçalari çekmek için kullanmaniz gereken güçtür. Onlar dökülmek ya da görmek için parçalari çekin.
4. Çocugunuzun dis çikarma yüksekligi ise, ben bagli küçük parçalar olan tüm oyuncaklar ortadan kaldirir. Tavsiye Parçalar bugün bir çekme dayanacak bile, yikama tekrarlanan ya da onlari gelip çocugunuzun agzina kadar rüzgar izin verebilir dis çikarma devam etti.
5. Periyodik olarak yikama veya sürekli kullanim / mouthing sonra oyuncaklar kontrol edin.
6. Bu tehlikelerin evde büyük çocuk uyarir. Sadece gösteren ve daha genç bir kardes zarar verebilir onlarin oyuncaklari hangi göstererek, size riskini azaltmak ve hatta baska bir göz tetikte kazanmak.
En tehlikeli listesi:
Toplari ile Ponponlar, balon (uninflated / kirik), mermer, oyunlar
CPSC.gov: tehlike / olay gidin Küçük Bir Bölüm veya herhangi bir oyuncak Rapor