Çocuklar bir hareket uyum yardimci olmak için 10 ipucu

Oturma hareket umudu çocuklar için son derece rahatsiz edici olabilir. Bir anda tüm tek bildikleri ev, okul ve onlarin arkadaslari kaybetme fikri, neredeyse akil almaz görünebilir. Altindaki tüm çocuklar yeni bir ev için yumusak bir geçis yapmak yardimci olabilecek bazi ipuçlari.

1. Genellikle bir karar yapildiktan sonra çocuk bir hareket hakkinda bilgi vermek en iyisidir. Onlar hareket, belirsizlik, karisiklik ve anksiyete neden olabilir “olabilir” bir çocuk söylüyorum.

2. Hareket için çocuk hazirlamak. Onlara yeni toplum ve yeni okul hakkinda bilgi veriniz. Mümkünse, yeni mahalleye çocugunuzun getirmek. Ona onun yeni okul tarafindan Birak içeri yasiyor olacak evin göster. Bu yapilabilir degilse, Google Earth üzerinde mahalle bulmak ve neredeyse mahalle yürümeye çalisin.

3. Yeni bölge hakkinda kaynak bir kitap olusturun. Bu bir harita, yerel çocuk kulüpleri, faaliyetleri ve takim brosürler içerebilir. Ayrica bu tür bölgede bir eglence parki, planetaryum ya da profesyonel spor takimi olarak çocugunuza özel ilgi olabilir yerleri, brosürler içerir.

4. Çocugunuz yeni ev ile ilgili tüm malzemeler yorumlanan sonra, ona ne sormak kulüp veya takim türlü o hareket bir kez katilmak isteyebilirsiniz. Bir listesini yapin. Bu çocugun hareket hakkinda olumlu düsünmeye tesvik ve firsatlari ve yeni deneyimler üzerinde durulacak.

5. Çocuklar hareketli gün bir akraba veya arkadas olmak için ideal, daha iyi olur. Onlarin seyler çözdükten ediliyor gören bazi çocuklar için rahatsiz edici olabilir. O yeni evinde gelmeden çocugun odasinda ayarlayabilirsiniz, bu ona istikrar duygusu verecek ve ev bir ev daha fazla olarak tanitilacaktir.

6. Çocuklar eski mahalleden arkadas ve akrabalari ile irtibatta kalmak için manifatura ve internet gelisiyle, bu kolaydir. Çocugunuz yeni ortama sosyal uyum ise bu kisileri duygusal destek sunabilir. Çocugun yeni mahallede çocuklar ve faaliyetleri ile ilgili oldugunda Zamanla, bu yazismalarda dogal bir yipratma olacaktir.

7. Kisa bir süre tasidiktan sonra aile aktiviteleri planlayin. Bu çocuklar bir yabanci bir yerde aidiyet duygusu verecektir.

8. Komsulari tanisin. Eger kapi kapi gidip kendinizi tanitmak ya da sokakta ya da parkta, çocuklariniz için modeli dostu konusmalari kadar grev olsun. Yeni insanlarla tanismak ve yeni arkadaslar nasil gösterin.

9. Bir aile olarak yeni insanlarla tanismak için yerel bir kilise veya kulüp katilin.

10. Siniflari, kulüpleri ve takimlari için çocugunuzun kaydolun. Bu, yaz tatili sirasinda hareket özellikle çocugunuz, diger çocuklar karsilamak için harika bir yoldur. Çocugun yeni okul ise, ona da evine yeni arkadaslar davet için tesvik ediyoruz.

Bir hareket baslangiçta çocuklar için sikici olmasina ragmen, bu uzun vadede bir yarari oldugunu unutmayin. Basarili bir hareket uyum Çocuklar erken ögrenmek, yeni durumlara uyum ve farkli durumlarda farkli yerlerde mutlu olabilir üzerinde. Uyum Bu tür bir ömür boyu ölçülemez onlara yardimci olabilir.