önemli hissetmek için çocuklar ögretmek

Bu önemli ve degerli hissetmek için bir çocugun saglikli gelisimi için zorunludur. Saglikli benlik saygisi dünyanin zorluklari karsisinda bir çocugun zirh oldugunu. Kendilerini iyi hissetmek çocuklar daha kolay bir zaman çakismalari önlemek ve olumsuz baskilara karsi var gibi. Onlar daha kolay gülümseme ve hayattan zevk egilimindedir. Bu çocuklar gerçekçi ve genellikle iyimser. Ayrica önemli hissediyorum çocuklar akademisyenler, ders disi etkinlikler ve hobiler çok yönlü, saygili ve excel ve akranlari ile saglikli iliskiler gelistirmek gösterilmistir oldu.

Buna karsilik, önemli veya aziz hissetmiyorum çocuklar için düsük benlik saygisi var, ve zorluklari büyük kaygi ve hayal kirikligi kaynagi olabilir. Kendilerini kötü düsünmek Çocuk problem çözme bulmak zor bir zaman var, ve, pasif geri, ya da depresif olabilir.

Önemli, degerli ve degerli duygu çocugunuzun en büyük etkisi vardir. Iyi yapilmis bir is için çocugunuzun övgü unutmayin ve ayni zamanda bir yigit çaba için koymak için. Dogal olarak sahip iyi özellikleri övün, ve onlarin hatalari ve hatalarindan ögrenmek için yollar bulmaniza yardimci. Dürüst ve övgü samimi olun. Degerli ve sevilen, onlari da kendinden süphe muzdarip ve zaman zaman hata yapabilir fark, ama sizin önemli oldugunu biliyorum yardimci olur. Kendi benlik saygisi ve önemi beslemek zaman, çocugunuz ayni seyi ögreneceksiniz, bu yüzden örnek yol ve kendinizi kendi kendine deger kaybeden ya da öz-deger ya da önem daha düsük faaliyetlerde sakinmak emin olun.

Çocugunuz kendilerini, yeteneklerini ya da özellikleri hakkinda yanlis veya mantiksiz inançlari olabilir. Çocugunuz hakkinda olumlu vurgular, ve kendileri için gerçekçi beklentiler ve standartlar için çocugunuzu tesvik. Onlari gelistirmek ve bu amaci gerçeklestirmek için bir oyun plani ile gelip yardim etmek istiyorum özellikleri veya becerileri belirlemek yardimci olur. Çocugunuzun takim çalismasi ve basari duygusu tesvik isbirligi faaliyetlerde olmaya tesvik.

Bu ve diger olumlu, teyit faaliyetleri ile, çocugunuzun kendini önemi, degeri ve eriskin yaslara kadar tasiyacak deger güçlü bir duygusu gelistirmek için emin olabilirsiniz.