yetkili ebeveynlik ile aile iliskileri tesvik

Anne bilinçli olarak benimseyen olmadan genellikle, çocuklarinin kullandiginiz birçok ebeveynlik stilleri vardir. Onlar evden bu davranisi ögrendim çünkü öncelikle – 1920 yilindan bu yana, gelisimsel psikolog bir ebeveynlik tarzi bir çocuk iyi çocuklarin sorgulamadan ebeveynlerinin karakterini taklit oldugu önermesine dayanir varlik oldugunu nasil etkiledigini okuyan haçli seferi bulunmaktadir. Yetkili ebeveynlik – önceki çalismalara dayanarak, uzmanlar su anda modern toplumlarda en baskin tarzi saglikli ebeveynlik tarzi, belirledik.

Yanit ve demandingness: ebeveynlik iki unsur etkilenir. Ebeveynler büyük ölçüde hafif suçlar dahil olmak üzere çocuklarinin ilgi, istek, yanit açisindan farklilik gösterir. Bu iki unsur dengeler beri yetkili ebeveynlik ebeveynlik en dengeli tarzi olarak görülüyor. Anne “dogru” olarak kabul edilen bu yana bir çocuk veya ergen belli bir kural uymak gerektiginde bir çocuk müdahale olmaksizin hatalari islemek için izin verebilir ise Örnegin, zamanlar olabilir.

Anne zarar çocuklarinin tutmanin bir yolu olarak kurallari uygulamak zaman yetkili ebeveynlik en büyük avantajlarindan biri. Bu dogru yolda çocuklarin rehberlik ve iyi ve kötü arasinda net bir tarif koyarak ile karsilastirilabilir. Yetkili ebeveynlik hatalar anlasilir olusabilir ragmen bu, “kötü” “iyi” olmak asla çocuk göstermek için özellikle önemlidir tutarli kurallar uygular, ama kati degil.

Ancak, yetkili anne hatalar izin ama çocuklari akil tesvik edebilir. Onlar insanlar bazen hata yaparlar ve genellikle ögrenmek için bu firsati kullanir kabul de iyi. Yetkili anne, kendi adina, davranislarini çocuklari nasil etkiledigini göz önüne alinarak örnek yol. Onlar kusurlari çocuk hata yapmak normaldir güvence veren, gerçek ve bir basarisizlik yükselen yasam basarisi için bir anahtardir göstermek taahhüdünde hatalari kabul.

Özgürlük ortasinda limitlerin varligindan haberdar olan bireylerin tür – Yetkili ebeveynlik en demandingness sorumlu bireyler olmasini çocuklar için anne arzusu gösterir. Yetkili ebeveynlik en önemli ebeveynler ve çocuklar kararlari ile geliyor birlikte çalisan ve fikir ve kisilik stilleri birbirlerinin farkliliklarina saygi görülür olmasidir.

Yetkili ailelerin çocuklari sosyal iliskilerinde, akademik performans daha yetkin ve psikolojik, saglikli bir birey sekil ve duygusal konusan diger unsurlar. Ebeveynlik tarzi genellikle çocuklar normal büyümek isteyen ebeveynler için bir mücadeledir. En iyi anne-babalar çocuklarinin gün-gün aile iliskilerinde katilmak izin olanlardir.