aile yemegi – çocuk bakim degerini ögretmek nasil

aile yemegi: düsündügünüzden daha önemli oldugunu
Hala ailenizle birlikte yemek yedik en son ne zaman hatirliyor musunuz? Biz geç, çocuklar oyun oynarken ya da günlük faaliyetleri yorgun çalistiklari için sik sik bizim aile aksam yemegi özledim. Ancak, aile yemegi atlama aileniz için zararli olabilir.

Aile aksam yemegi sadece baska bir yemek degil. Genellikle, aileler hafta boyunca birlikte harcadigi tek zamandir. Eger yemek masasina oturup veya tepsi tablo ve aile odasinda bir film bir yemek zevk olsun, önemli sey birlikte olmasidir.

Bazi ilginç gerçekler aile aksam yemegi zaman kusatir. Örnegin, ailesi ile birlikte aksam yemegi yemek gençler daha az uyusturucu, alkol ya da diger yasadisi faaliyet karisik olsun bekleniyor. Bu çogu ebeveyn dikkat çekici bulacaksiniz bir seydir. Uzakta kötü etkilerden çocuklar tutmaya çalisiyorum yapmak her seyi disinda, en büyük güç olan bir sey hala düzenli atlamak firsattir.

Neden aile yemegi bu kadar önemlidir? Bir kere, bu görüs ve duygularini paylasmak için bir zamandir. Bütün gün, çocuklariniz ögretmen, arkadas ve dis dünya tarafindan etkilenmektedir. Yemek masasinda, onlar okul, akran baskisi, dostluklar ve daha birçok sey gibi zorlu konularda ebeveynleri ile baglamak için olsun. Her biri degerli önerileri ile birbirlerine paylasmak ve yardimci olabilir. Ebeveynler bile islerini ya da bir yemek üzerinde ailenin mali durumu hakkinda tartisabilirsiniz.

Temel amaci konusma gerçeklesiyor olmasidir. Ortalama ebeveyn çocuklari için en az 40 dakika haftada konusuyor. Geceleri geldiginizde “Merhaba!” Diyerek bir saniyenizi ayirin, ama iletisim etkili olmadigini olabilir. Ancak, bir aile aksam yemegi, en azindan kafanizda hemen her seyi ve her seyi tartismaya bir saat 45 dakika civarinda harciyoruz. Bir TV programi izlerken bile, ilgi çekici sorular programda ele alinan konulardan gelebilir.

Genç çocuklar kardesleri ve ebeveynleri ile iletisim kurmak için ögrenirler. Genellikle, onlarin gün hakkinda sorular ile ilgi odagi olan ve onlari mutlu hissettiriyor. Onlarin belirli bir yasta ve bu onlari baskalariyla ilgi odagi paylasmak ögrenmenize yardimci olur zaman çocuklar her zaman dikkat istiyorum bakin.

Genç kizlar için, beden imgesi her seydir. Besleyici aile yemek pisirmek ve yemek için ögrenme dogru yemek yeme seklinde vücutlarini saklamak ve gida kaçinarak olmaz bir göstergesidir. Tabii ki, genç yasinda kiz yeme bozuklugu muzdarip olasiligi daha düsüktür, ancak bir dizi aile aksam saat alarak onlara gida ve vücutlarini saglikli bir görünüm gelistirmek için iyi olurdu.

Bir aile aksam yemegi zaman sahip olmanin avantajlari çok sayida bulunmaktadir. Bu uyusturucu, alkol ve çocuklar ve gençler üzerindeki diger olumsuz etkilerin tesvik için vermeyi reddedebilir daha güçlü öz-deger yol açar degerli iletisim için bir an.