Bir çocuga ‘hayir’ diyerek

Çocugunuzun çocugunuzun öz disiplin ögrenmek için 2 zamani döner bir kez. Bu çocugunuzun hayatinin önemli bir parçasidir. Çocugunuz kendileri tarafindan bu ögrenemez – onlar mükemmel olsaydi. Bazi kurallar ve sinirlar ayarlamaniz gerekir. Bu dört zaman hala bebek olmak istiyorum ama ayni zamanda büyük erkek ya da kiz olmak istiyorum. Onlarin patron ama çok onlari biraz bagimsizlik vermek kim oldugunu çok firma olmasi gerekir.

Eger “hayir” çocugunuza derken, sizin gerekçesiyle standi. Onlar dilenmek bile cevap Kaynas – Ve çok ikna edici olabilir. Kurallari ve dogru davranis onlara hatirlatmak. Kurallarinizi makul tutun. Ama Ama adil olmak. Çocugunuz çok daha adil degilseniz kurallari onur olasiligi artacaktir. Bir neden ile cevap açiklayin. Sadece ‘hayir’ deme.

Tüm açiklamalar kisa ve kesin tutun. Uzun bir açiklama sadece onlari karistirmayin ve onlari anlamak için daha zor hale olabilir. Ayrica iyi davranis için çocugunuzun ödüllendirmek isteyeceksiniz.

Çocuklar için ‘hayir’ demek kolay degildir. Birçok anne-baba onlar, haksiz ortalama ya da kötü bir ebeveyn dikkate alinmasi gereken istemiyorum çünkü çocuklarina hayir demek kaçinin. Ama ‘hayir’ diyerek degil, biz çocugun yardim degil aslinda. Onlari kötü bir davranis ögretmektedir. ‘Hayir’ diyerek ne zaman sesinizi yükseltmek zorunda degilsiniz. Sen kibar ama firma olabilir. Bu zor ama yapilmasi gereken bir seydir.