Children_ televizyon izleme kontrol etmek için 7 ipucu

Okula girmeden önce birçok çocuk televizyon karsisinda vakit geçiriyorlar.

Pediatri Amerikan Akademisi (AAP) göre, iki yas üzeri çocuklarda günde birden fazla iki saat degil izlemek gerekir.

Çocugun televizyon karsisinda fazla zaman harcama ise, o pek çok farkli sorunlari, yüz olabilir:

saglik sorunlari:

Çocugun televizyon karsisinda fazla zaman harciyor ise, obez olmak için daha fazla sansi vardir. Çocugun televizyon izler, onlar fiziksel olarak aktif olmayacaktir. Onlar obezite yol açabilir, TV önünde oturup sagliksiz atistirmaliklar yemek.

Davranis sorunlari: Arastirmalar göre, televizyonun çok izlemek çocuklarin daha az televizyon izleyen çocuklarin daha sorunlarla basa çikmak için daha fazla agresif. Hatta dikkatsiz cinsel davranis girme olasiligi daha yüksektir.

Sosyal sorunlar: Çocugun televizyon karsisinda fazla zaman harciyor, bunlar televizyon karsisinda daha az zaman harcamak diger çocuklar gibi arkadaslariyla hareket etmez. Bu çocuklar kolay bikmak olabilir, daha az yaratici olma egilimindedir ve çok az hobileriniz ve ilgi alanlariniz var.

Akademik sorunlar: Çocugunuzun dört saatten fazla TV seyrediyor, o kötü sonuçlara yol açabilir, akademisyenler daha az çaba koyacagiz.

Tüm anne babalarin soru ölçüde anne televizyon izlerken çocuklari kontrol ne etmektir. Televizyon izlerken çocugunuzun kontrol etmek için bazi ipuçlari.

Televizyon izlemek, çocugunuzu kontrol etmek için 7 Ipuçlari:

1. Sinirlari görüntüleme ayarla: görüntüleme sinirlari Çocugunuzun televizyon izlemek için ayarlamaniz gerekir. Ancak, bazi ebeveynler çocuklari için iki saat siniri tutmak, onlar TV izlemek için tam iki saat kullanacagi iddia. Yani, görüntüleme sinirini ayarlamak için size baglidir ve çocugunuzun izlemek için izin ne kadar zaman. Çocugunuzun açik kurallar ayarlamak ve çok fazla çocugunuz zaman tam olarak izin verilir ne kadar bilecek ki ne kadar açiklamak zorunda.

2. Senin Televizyon izleme Sadece: Eger yatak odasinda çocugunuzun ve televizyon seyretmek sinirlari ayarlarsaniz, daha sonra çocugunuzun hiç ciddiye görüntüleme sinirlari almayacagiz. Çocugunuzun sinirlarini takip yapmak için izleme televizyon sinirlamak zorunda.

3. Digerleri bilgi: çocugun büyük anne, bakim girenlerin ve aile en önemli kisilere televizyon izleme sinirlarini bilgilendirin. Bu kurallar sürekli takip oldugunu çocugunuza açik bir mesaj verecektir. Onlar da o evlerini ziyaret ettiginde çocugunuzun televizyon zamanlamalari sinirlayarak yardimci olabilir böylece de komsu ve arkadaslariniza bilgilendirebilir.

4. Favori gösteriyor kaydetmek için tesvik: Ön planlama uygun gösterileri görüntülemek için yapabilirsiniz. Sevdikleri göstermek kayit ve onu hizli ticari reklam ileterek dogru zamanlamalari izlemek için izin vermek Çocugunuzdan. Bu sekilde, bir programi izlemek için zaman miktari azaltilabilir.

5. Çocugunuza kendi TV vermeyi reddedebilir: Çocugunuzun yatak odasinda TV verirseniz, kendi yatak odasinda TV olmayan diger çocuklara oranla daha fazla televizyon seyretmek.

Çocugunuzun uyku oldugunu düsünüyorum Televizyon Bu izleme, gece geç saatlerde yer alir. Yayinlanan olan gösterileri çocuklar için tavsiye edilmez, çünkü televizyon izleme o zaman tercih degil. Televizyonun gece görüs ile diger sorun uykusuzluk yol açan, günlük uyku rutin rahatsiz olacaktir.

6. Televizyon yerini degistirin: Televizyonunuzu çocuklar dahil olmak üzere her biri için cazip bir asal yerde varsa, daha az çekici bir yere kaymasi. Bu yer çok kokmus oldugunu çocuklariniz sik sik sikayet alt katta dinlenme odasi için geçis yapabilirsiniz. Bir kanepe otururken veya yatarken gibi rahat pozisyonlarda her biri saatler televizyon. Sen yerden oturma gruplari kaldirmak ve sadece televizyon odasinda sandalye tutabilirsiniz.

7. TV siddet açiklayiniz: Bu açiklar ve TV sovlari gerçek degildir ve siddet ve gerçek hayatta siddet çok zarar verebilir oldugunu anlamak için önemlidir. Televizyon siddet de çevrelerindeki, agri için çocuk daha az hassas dünyaya korku yapmak ve baskalarina karsi agresif yapabilirsiniz.