çocuk yetistirme – nasil Çocugunuzun olumlu davranisi tesvik etmek

Tüm anne-babalar çocuklari için en iyisini yapmak istiyorum, ancak etkili bir ebeveyn iseniz nasil biliyor musunuz? Ne olursa olsun birkaç çocuk var Yeni bir ebeveyn olup olmadigini ya da bu, ebeveynlik herkes için kolay gelmiyor olabilir ve dogru olani yapmis olmadigini merak oldugunda da zaman olabilir. Örnegin, sadece o yanlis bir sey yapti zaman çocugunuzun kinama ve iyi davranis görmezden gerekir? Nasil çocuktan daha olumlu davranislari tesvik mi?

Unutmamaniz gereken ilk sey onun iyi davranislari da çok önemlidir, çünkü bu sadece çocugunuzun aksakligi kontrol etmek için yeterli olmadigidir. Veli olarak, biz onlari övgü ve böylece iyi davranis uygulamak, böylece çocuklarimizin iyi davranis için uyanik sürekli olmasi gerekir. Eger çocuklar yaramaz görmek istemiyorsaniz, o zaman onlar yapmis iyi bir sey için iltifat zamani. Bu çocuklar her zaman ebeveynleri lütfen istediginiz gibi onlari iyi davranis daha fazlasini yapacaktir.

Iyi davranislar çocugun size, bir ebeveyn olarak, sadece onlar yanlis yaptiginiz seyleri görmüyorum biliyorum ki ayni zamanda iyi bir sey yapmis oldugunu ögrenmek, ama böylece sadece kabul gerekir. Ayrica onlar dogru ve dogru ne farkindayiz. Yani çocugunuzun iyi bir sey yapiyor ve çocugunuzun daha sik bunu yapmak için tesvik edecek ‘yakalamak’ için hazir oldugundan emin olun.

Bu velilere sunulan ama deneyimlerinden konusuyorum tavsiye ortak bir parçasi gibi görünebilir biliyorum. Çocuklarinizin verilmesi olumlu geribildirim çalisir ve sadece büyük çocuklar için geçerli degildir. Benim ikizler sadece 21 aylik oldugu ve birçok anne ‘ev isleri’ bunlari içeren kaçinacaktir ama baslamak için çok genç asla. Aslinda, çamasir sepeti içine kirli giysiler koyarak ve fan geçis, dolap içine elbise tutmak gibi çok basit ev isleri baslayabilirsiniz. Pozitif yeniden uygulama kullanarak bunlari en iyi davranislari asilamak için en iyi yoldur.

Ben verebilecegi bir örnek benim ikiz biri banyo ile mesgul oldugum zaman, ben genellikle çamasir sepeti içine kirli giysiler koymak gibi benim için basit isleri yapmak için digeri alacak olan. Tabii ki, ben bunu yapmak için ve bir kez dogru yapilir nasil göstermek gerekecek ilk birkaç kez, bir ile övgü olacaktir “Iyi çocuk!” ya da “Iyi kiz!” ve hatta alkis onlar da yapmis oldugunu göstermek için. Simdi, yapmaniz gereken tek sey çamasir sepeti içine kirli giysiler koymak için bunlardan biri aramak için ve aslinda asili degil, giysi sepet tamamen emin olmak bile bu is için rekabet ve olacak! Sadece ben unuttum ve benim çocuk aslinda gürlemesi kendini neselendirmek için zaman vesilelerle bir çift vardi olarak dogru bir sekilde yapmak için onlara övgü unutmayin saglamak zorunda!

Yani, bakin, olumlu geribildirim harikalar yaratiyor ve bunu tutmak zaman, zaman içinde çocugunuzun beklentilerinizi kadar davranmak bulacaksiniz. Sadece sadece kötü olanlari, onlarin iyi davranislari onlari degil yakalamak için unutmayin. Çocuk yetistirme bize onlar biz onlarin yanlis davranislari, hem de iyi olanlar bunlari iltifat düzeltmek böylece ne yaptigini dikkat bir sürü ödemek gerektirir.