çocuklar kendi kendine konusma artan pozitif için çocuk ~ 5 soru için hedef belirleme

hedef belirleme sözlerle karakter bina:

“Büyük düsünürün kelime kullanin. Büyük, parlak, neseli kelimeler kullanin. Zafer, umut, mutluluk, zevk söz kelimeler kullanin, basarisizlik, yenilgi, keder hos olmayan görüntüler olusturmak kelime kaçinin.” ~ David. J., Schwartz, Doktora

Nasil Çocugunuzun basarisizliga yol açar kendi kendini yenilgiye ugratan konusma silmek yardimci olabilir? Nasil Çocugunuzun kendi kendine konusma pozitif kullanimi motive edebilir? “Ben degil. Çok zor. Ben, bilmiyorum”, parlak, neseli kelimeler kullanmak çocugunuzun Ögretim yerine hikayeler olusturdugunuzda, basit, eglenceli ve etkilidir.

Bir sey daha, yükseltmek istediginiz kendi kendine konusma çocugunuzun kafasinin içinde gerçek halka gerekir. O kendisi söyler olumlu sözler, her zaman duymuyorum kelimeleri inanmasi gerekir. Asagida çocugunuzun olumsuz kelime üzerinde kendi kendine konusma pozitif seçmenize yardimci olmak için bir yoludur.

kendi kendine konusma pozitif çocuklara yardim için ebeveynlik becerileri:

Bir hikayeci ol.
Çünkü onun kendi kendine konusma kendini sinirlayan bir çocuk hakkinda bir hikaye olusturuyor.
Çocugunuzla hikaye tartisin.
asagidaki gibi bir hikaye olusturmayi düsünün:

Jeff yeni bir bisiklet için babasi yalvarir. Babasi “Eger C den B için siniflarda getirmek ise Jeff, bisiklet olabilir” diyor. Jeff sizlaniyor, “Bu çok zor. Ben olamaz.” Babasi yanit, “Bu seçim, Jeff.” Odasina düsünme Jeff stomps kapali, “Bu adil degil.” O arkadasi, Brian hatirlayarak, küsmüs. Brian’in babasi geçen hafta Brian ayni bisiklet satin aldi. Brian iyi notlar kazanmak yoktu. “Neden ki?” Jeff düsündüm. “Babam çok cimri. Bana her seyi kazandiran.” Jeff bisiklet almak yapmadim.

ebeveynlik ipuçlari – Çocuklarinizin kendi kendine konusma artan pozitif için 5 soru:

Jeff’in kendi kendine konusma bisiklet almak onu nasil biraktin?
Neden iyi notlar kazanç ve bisiklet kazanç Jeff için iyi olurdu?
Özel ne kendi kendine konusma Jeff kendi adina kazanç hakkinda iyi hissetmek için kendini söyleyebilirdi?
Jeff ne iyi gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Jeff senin tavsiye takip ederseniz, onun hayatini nasil artiracak?

Çocuk öyküleri yoluyla ögrenirler. Hikayeleri onlari düsünüyorum yardimci olur. Hikayeleri onlar hayati hakkinda tutum olusturmaniza yardimci. Çocugunuzun bir sorun hikaye çözer, o kendi tavsiyelerine uymak çok daha olasidir.

Her hafta bir hikaye zaman olusturun. Sizin aile degerleri ögretmek için sorun hikayeler gelistirin. Bu hikayeler çocugunuzun olumsuz düsünce sinirlarini görmek yardimci olacaktir. Onu hedefleri gerçeklestirmek ve kendine güven büyük, parlak, neseli kelimeler kullanmaya motive olacak. O da karakter bina olacak.