Haklariniz nelerdir bakmakla yükümlü için esnek çalisma ve zaman kapali

Eger esnek çalisma sormak cesaret?

Birçok isveren bir anne olmak sizi issiz yapmaz fark için yuvarlak geliyor. Daha önce oldugundan daha daha özel ihtiyaçlari olabilir, ancak firmalar için kendi kararlilik kaybedersiniz, onlar isgücünün degerli bir üyesi kaybetmek olmasi uyaniyor.

Uzun vadede daha mutlu, daha özel isçi yol açabilir bir çalisan söz konusu oldugunda anlayis biraz gösteren ise Bu, bir çalisanin yerine ve egitmek için ucuz degil.

Birçok kadin, ancak, okul ya da hemsirelik bakimi ile uymuyor zaman, normal çalisma saatleri çalisma onlari yorgun birakarak ve her sey herkese uygun gerçeklesmesi için çalisiyor vurguladi üzerinde tekne ve mücadele rock korkuyorlar. Bunu yapmak zorunda degilsiniz!

Hükümet onlari çalisan esnek çalismaya uygulamak için kullanabileceginiz hem yapilandirilmis bir sistem vererek isveren ve isveren hem de korunmasina yardimci olmak için Nisan 2003’de esnek çalisma yasalari tanitti.

Bu özellikle çalisma akilda anne ve kim babalik izni ve baba haklari yeniden siyasi gündemde olan yakin gelecekte, bilen ile tasarlanmis bir sistemdir, erkekler de evde daha fazla yardimci olmak için daha fazla kullanmak olabilir. Evet, bu bir düsünce! Bölüm 9, Babalar Rolü bu konuda daha fazla var.

Bu düzenlemelerin gözden geçirilerek eklenir ve çift http://www.dti.gov.uk/er/flexible de Ticaret ve Sanayi (DTI) web sitesinin Bölümü ile kontrol etmek iyi bir fikir ediliyor dikkat etmek önemlidir. Bu kitap yayinlandi yana revizyonlar olarak htm yapilmis olabilir.

Yasa su anda Esnek çalisma hakkinda ne diyor:

Alti altinda veya 18 yasin altindaki özürlü çocuklarin yas arasi çocuklarin 6 Nisan 2003 ebeveynlerin onlar hizmet eleme uzunlugu (basvurunun yapildigi tarihte en az 26 hafta) var saglayan esnek çalismaya basvurma hakkina sahiptir. Isverenler ciddi uygulamalari dikkate almak bir yasal görevi olacaktir.

Sag esnek çalisma talep etme anne ve babalar saglar. Bu isveren çalisanin istenen çalisma desen karsilamak için mümkün oldugunda her zaman kosullar olacak gibi esnek çalisma otomatik bir hak saglamaz.

Dogru her iki ebeveyn ve isverenler, özellikle küçük isverenler, ve tartisma kolaylastirmak ve çalisan ve esnek çalisma modelleri dikkate almak ve ikisini de uygun bir çözüm bulmak için isveren hem tesvik etmeyi ihtiyaçlarini karsilamak üzere tasarlanmistir.

Bu bir uygulama yaparken istediginiz çalisma deseni hakkinda dikkatlice düsünmek akillica olacaktir, örnegin, bu maas bir düsüs anlamina gelecektir? Itiraz önce isverenlere diger çalisanlar ve mevcut çözümleri ile fikirlerinizi tartisin – Bu sirkete bagliligini göstermek olacaktir.

Buna karsilik, isveren talepleri ciddi olarak kabul edilir saglamak için belirli bir prosedür takip etmek gereklidir.