Kardes ile basa çikmak için 10 hizli ve kolay ipuçlari rivalry_

Birden fazla çocuk hemen hemen her ailede, kardes rekabeti gündeme kirpmak için emin olabilirsiniz. O olmasaydi ben hayran olurdum. Çekisme, kiskançlik, dikkat için rekabet, ve benzeri, ayni evde birden fazla çocuk yetistirme konusunda norm vardir. Yani, anne bu konuda ne yapabilirim?

Her seyden önce, kardes rekabeti (Cain ve Abel düsünüyorum) uygarligin baslangicindan beri devam ediyor ve muhtemelen her zaman bizimle olacak unutmayin. Ve, belli bir dereceye kadar, biz normal oldugunu kabul etmelidir. Hatta benim gibi çocuk biraz büyük aileler, içinde, kardes rekabeti hala yüzey olabilir.

Daha sonra, kardes rekabet kök nedenleri farkinda olmak. En yaygin bazilari sunlardir: cinsiyet, yas (dogum sirasi da dahil olmak üzere), kisilik farkliliklari, ve ebeveynlerin tutumu. Dürüst, anne olalim, biz ögrenmek ve anne olarak büyüdükçe bizim çocuklar ve kendileri için geçerli kurallar tedavi yolu, bir çocuk digerine, yillar içinde degistirebilirsiniz. Ayrica, en eski çocuk farkli ailenin bebek tedavi görmek sasirtici degil. Erkek kiz farkli tedavi edilebilir ve farkli çocuklara farkli beklentileri yerlestirebilir.

Bu nedenle, anne-babalar kendilerini algilama ve bazi farkli tedavi tepki çocuklarin derin bir kaynagi olabilir. Biz veliler olarak, genellikle tedavi etmek için denemek ve esit ve adil tüm çocuklarimizi sevgi olsa da, baska daha bir çocuk iyi ile birlikte elde edebilmek için baska karsi bir çocuk ile daha yakin bir bag, sahip olmak, tutarsiz hala mümkün . Çocuk tedavi ya da tutum en ufak bir farki almak egilimindedir ve sonuç aglamaya dünya turu duydum: “Bu adil degil”

Böylece, kardes rekabeti temel nedeni bakin. Peki, çözüm ne? Ben bir tane söyleyerek sizi yaniltmak olmaz. Ancak, biraz arastirma yapmis ve veliler kardes rekabeti ile basa yardimci olmak için on ipuçlari buldum.

1. Iletisim. En ebeveynlik sorunlari oldugu gibi, çocuklar (öfke, kizginlik, kiskançlik, hayal kirikligi, vb) hissettiginiz ne ifade almak büyük bir ilk adimdir. Daha sonra, bu duygulari kabul onlari dogrulamak ve yapici bir sekilde kendi duygulari ile basa çikmak için çocuklara ögretmek. Yapici bir sekilde, örnegin, bir yikici bir sekilde (vb, disari baglama isabet, mücadele) karsi, diger çocugun bakis açisindan görmeye denemek olacaktir.

2. Ev kurallari olusturulmasi. Yine, bu, ebeveyn olarak, masaya getirmek tutum ve sinirlari ile baslar. Kardes rekabeti genellikle seylerden sonuçlari – giysi, oyuncak, kisisel alan (yatak odasi), vs – bu yüzden, çok açik kurallar ve ev için sinirlari kurarak, sizin çocuklar arasindaki tartismalar için en yaygin gerekçesiyle bazi ortadan kaldirabilir.

3. Ebeveyn tutum. Uç sayisi iki benzer, sizin tutum tutarli ve çocuklarin önünde karsilastirmalar yaparak önlemek emin olun. Bunun yerine, çocuklarda yetenek ve ilgilerini de dahil olmak üzere farklar ve teklik, övgü.

4. Kendilerini ise konusunda onlari egitin. Baska bir kisinin bakis açisindan birbirlerine saygili tedavi ve görme dahil olmak üzere ev kurallari, kurdugunuzda, çocugunuzun saglikli, olumlu bir sekilde bir anlasmazlik kendilerini yerlesmek için tesvik ediyoruz. Bu size hayatinizi kolaylastiracak, ancak çocuklarin tüm hayatlarini kullanacagiz degerli bir beceri egitim olacak Sadece.

5. , Stres azaltmak denge tesvik. Daha önceki haber belirtildigi gibi, bir çocuk olmak çok stresli bir meslek olabilir. Ve bu çocuk ruh büyük bir rol oynayabilir ve kardesleri ile nasil basa. Çocuklarinizin sinirleri bozuk olmadigindan emin yaparak, dinlenme bol olsun saglikli, egzersiz, vb yemek, bu kardes rekabet bölüm azaltmak yardimci olacaktir.

6. Suçluluk ortadan kaldirin. Daha önce açiklandigi gibi, her çocuk özeldir. Her çocuk bir çocuk farkli bir aile içinde ve sirayla, bir çocukta suçluluk üretebilir, hiyerarsi, yer, ve kizginlik vardir. Bunu önlemek için en iyi yolu, bir kez daha, karsilastirmalar ortadan kaldirmak ve her çocugun benzersiz ve özel nitelikleri tesvik etmektir.

7. Bire-bir kez. Kardes rekabeti genellikle anne ve baba ilgisini isteyen çocuklarin sonucudur. Yani, düzenli olarak her çocuk, anne veya baba bir kardes ile paylasilacak zorunda degildir burada, bire-bir kez bazi kalite harcama deneyin. Bu yapma normal bir olay aile rutin içine dahil ve her çocuk o / o sabirsizlaniyoruz hangi için özel bir sey verecektir.

8. Aile beraberlik. Kardes rekabeti azaltmak için en iyi yollarindan biri bir ekip olarak, bir aile birimi gibi seyler yapmaktir. Bu bir etkinlikte, film bir gece disari olabilir, vb nokta birbirleriyle rekabet içermeyen bir seyler yapmak olan, ancak birlikte çekerek ve uyumlu bir aile birimi olarak bir arada zevk.

9. Bir aile toplantisi var. Noktalari bir ve dokuz benzer sekilde, bir aile toplantisi iletisim ve bir ekip olarak birlikte çalisan hem de içerir. Bu sayede rol modelleme istenen davranisi, duygu dile getirdi ve yapici bir sekilde ele alinabilir bir zamandir.

10. Degerleri ögretmek. Bu sadece ebeveynlik ilgili herhangi bir için de geçerli, ama kardes rekabeti azaltmak için en iyi yolu çocuklarda asilamak için degerleri – bu baskalarina saygi gibi, isbirligi, hosgörü, bu nedenle iyilik, cömertlik, ve üzerinde – istediginiz her durumda ve yasam boyunca çocuklarda.

Ebeveynlik tüm yönleriyle gibi, bu on önerileri uygulayarak çalisma ve çaba bazi alir. Ama ödül buna deger olacaktir.