nasil bir çocuk olarak alamadim ne veriyorsunuz

stepcouples için bir esneme

Bir danisman olarak, hikayeler bir sürü duymak, birçogu beni sasirtmak:

Annem 4 kez evlendi. Benim üvey babalar biri cinsel istismar beni.

Ben üvey babam annemi vurdu gördüm.

Ben 7 yasindayken babam baska bir kadin için birakti.

Annem akil hastasi oldu ve bir anda uzun süre hastanede.

Sadece babam her zaman sarhos olmak hatirliyorum.

Eger bellek bankalarda benzer hikayeler varsa, bu yazi ile ilgili olacaktir. Sen, sevgi güven ve bir iliskide baska bir kisiye destek için nasil kötü bir yol haritasi ile büyüdü. Aileni ‘iliski içinde yasamadi ne de size erken çocukluk ihtiyaçlarini sürekli yerine aldin. Sizin erken kayiplari muhtemelen güvensiz ve öfkeli büyümek zorunda.

Klinik öykü alarak, Seni çok eve erken birakti dikkat edin. Bazi kizlar hamile kaldim ve lise erkek arkadas evlendi. Erkekler 18 en kisa sürede ellerinden geldigince yapti ve geri dönmedim. Eger güçlü hissettim ve anne … ya da kimse gerek kararli. Sen hayatta oldu!

Hizli ileri seyler degisti. Bir çogunuz basarili bir kariyer ve siddetle bagimsizdi. Sonra ask ortaya çikti ve size anne farkli yapabilecegini umut bagladim. Bir çogunuz daha önceki iliskilerinizden yedekte çocugu vardi insanlar evlendi. Sizin için bakim ve baskasinin çocuk yetistirmek için yükümlülügü ile bir stepcouple oldu.

Da erken çocukluk deneyimleri çirkin bir gölge düsürmüstür yerdir. Nasil, sevgi dolu güvenen ve samimi bir iliski içinde bir kisi destek biliyor olabilir? Nasil, özellikle ilk çocuk ihtiyaçlarini diger insanlarin ihtiyaçlarini koyarak bilmelidirler. Yalniz ve kendine güvenen oldum … ve kendini yildir merkezli. Size hayatinizin tam kontrol oldum. Simdi bir ILISKISI konum. Sizin dügmeleri itti olacak ve vermek ve istediginiz ve ne gerek almak için büyük bir ögrenme egrisi olacaktir.

ama her zaman isi yapmak için istekli iseniz, yapilabilir oldugunu, insanlara anlatmak.

* Yavas yavas götürün. Kendinize karsi sabirli olun. Bu sizin için zor olabilir nasil tanir.

* Erken gerçekçi olmayan beklentileri ayarlayarak basarisizlik için kendinizi kurmayin. Çok açik ve esnek olmasi ne olacagini bilmiyorum. Saglikli bir sekilde esiniz etkilendigi için istekli olun.

* Eger bir çocuk olarak yasadiklarini farkli bir sey dayali esiniz ile bir iliski kurmaya konsantre ol. Birbirlerinin hikayelerini paylasmak.

*, Konusmak dinlemek ve birbirlerine duymak ögrenin. Ne istediginizi hakkinda konusmak ve o / ne istedigini dinlemek. Yardim ve anlayis istemek için istekli olun.

* Unutmayin, bu yeni bölge, ve bunu son istiyorum – sabirli. Esiniz ve tersi bilmek izin verin. Asinalik izin ve insa etmek için güven.

Geçmis hakkinda ne stepcouple ve Stepfamily iliskilerin sekilde alir?