obezite nedir çocukluk obezite nedir

Birkaç kilo ve çogu insanlar obez olmadigini kabul eder. Ama kolayca kilo ve diyet / agirlik programi bir ayarlama gerekebilir gösterebilir. Kendi agirligi boy ve vücut tipi için önerilir göre yüzde 10 daha fazladir kadar bir çocuk obez degil. Peki obezite nedir? Çocuklarda obezite nedir?

Çocukluk obezite genellikle yas veya ergenlik döneminde 5-6 yil civarinda olusur. Bir veli obez ise, çocuklar da obez olacagi bir yüzde 50 sans var. Her iki ebeveyn obez ise, çocuklarinin sansi yüzde 80 obez atlar oldu.

Obeziteye katkida birçok nedeni vardir:

Egzersiz · eksikligi

· Kötü beslenme aliskanliklari

· Aile öyküsü

ilaçlar

· Aile ve akran sorunlari (stres)

· Düsük benlik saygisi

depresyon

Peki neler yapilabilir? Nerede baslar?

egitim!

Bir plan olmadan savasa devam edemez. Ilk adim, bir çocuk doktoru ya da bir aile hekimi tarafindan ayrintili bir tibbi degerlendirme oldugunu. Bu fiziksel bir bozukluk ekarte etmek gerekir. Sonra size aslinda sorunun kök saldirabilir fiziksel bozukluklari disladi var. Vücut tipi için çok fazla yemek ve yeterli egzersiz. Bu yetiskinler hem de çocuklar için de geçerlidir.

Eger üç sey saglamak için gereken bir ebeveyn olarak:

1. Saglikli yemekler ve atistirmaliklar

2. Bir günlük fiziksel aktivite programi

3. beslenme egitimi

Saglikli yemekler ve atistirmaliklar saglikli beslenme davranis ve tutumlar modelleme süre organlari yetistirmek için besin kaynagi olacaktir. Artan fiziksel aktivite saglik riskleri azaltir ve kilo yönetimi yardimci olur. Beslenme egitimi küçük çocuklar bir ömür boyu iyi beslenme ve saglikli beslenme aliskanliklari bir farkindalik gelistirmeye yardimci olur.

Çocuklariniz için iyi haber bir diyet koymak zorunda kalmamasidir. Simdi var kiloyu korumak, onlar kendi vücut tipi için uygun agirlik haline gelecegiz. Bunu yapmak için bir yetiskin için kolay ve erken yasta bu atlamak için neden bu kadar önemli degil.