Üç ebeveynlik rolleri hangi su anda sizin için uygun biri

Bir bebek var ve bizim hayatimizda yepyeni bir rol üstlenmesi bir ebeveyn olunca. Ama bu rolü çocugunuz büyüdükçe ve olgunlastikça degistirmek gerekiyor biri oldugunu biliyor musunuz? Biz dogumdan yetiskinlige biz ebeveyn bizim çocuk olarak yerine getirmek için gereken üç farkli roller aslinda vardir.

1. Ilk rol bizim çocugun “En eski Ögretmen” olmasidir ve bu bizim çocugun yasaminin ilk alti ya da yedi yil boyunca bizim rolüdür.

Bu dönemde bizim çocugun evrenin merkezi ve bizim küçük olanlar dünya hakkinda esas bilgi bize geçer. Bu bir çocugun beyin çok hizli gelisiyor zaman oldugu gibi, böyle bir önemli bir zamandir. Anne deneyimleri dahil ederek bir yuvarlak birey olarak çocuklarinin egitim düsünmek için önemli oldugunu sosyal, duygusal, entelektüel, fiziksel ve ruhsal çocuklarinin gelismekte odaklanmak.

2. Çocuklarimizin yas 12 yil kadar ilkokul yillarinda Bir sonraki rolü, “Yönetici” olmasidir.

Bu süre içinde bizim çocugun evren genisliyor ve sosyal faaliyetleri ile bu yogun zaman organize olarak ana yöneticisinin yeni bir rol daha önceki ögretim rolü uzak vardiya ve alabilir: spor, yavrularini / izcileri, bale, müzik vb iyi yöneticileri hedefler belirler ve onlara dogru çalismak digerleri destekler. Bu birincil yillarda çocuklarin daha sorumlu olma yolunda yönlendirilir, böylece bu asamada anne-babalik rolünün önemli bir parçasidir.

3. Bizim son ebeveynlik rol bizim gençler için “Koç” olmasidir.

Anne-babalar genç kendileri için kim oldugunu anlamaya çalisir gibi, onlarin gelismekte olan yetiskin kontrol vazgeçerek, teknik direktör yeni rol üstlenmesi, simdi seçebilirsiniz. Iyi bir antrenör cevap vermek ya da ne yapacagini baskalarina söylemez. Bu bir sistem, kisinin kendileri için yanitlarini bulmak yardimci olmak için bir süreç getirmek. Onlari sorumlu, bagimsiz düsünürler olmaya tesvik eder gibi koç rolü, bizim gençler ile almak için uygun ebeveynlik roldür.

Bu üç roller ebeveynler olarak bizim için böyle harika bir ilerleme vardir. Biz kesin sinirlar kurmak ve dünya hakkinda ögretmek, biz onlar rehberlik ihtiyaci ve teknik direktör degil denetleyicisi olarak onlarla yürüyerek bizim gençler destek zaman bir dönemde bizim çocugun genisleyen evren yönetmenize yardimci olur. Biz ebeveyn büyüyen çocuk ve rolü degistikçe, biz onlar için seçim artirmak ve bizim kontrolümüz azaltmak için adimlar atmaya ögrenirler.

Anne esnek ve çocuklarinin onlar çocuklarinin tüm nihai ebeveynlik gol sonrasi bagimsiz bir iyi ayarlanmis yetiskin, gelismeye ve olmaya tesvik edecek büyüdükçe rollerini adapte. Eger