ahsap oyuncaklar öyküsü

Oyuncaklar erken uygarlik beri çocukluk önemli bir parçasi olmustur ve çocuklar bugün yil önce o binlerce çok farkli ise, en sevdikleri oyuncaklar birçok yüzyillardir var olmustur benzemektedir. Uzun zaman önce eski Yunan ve Roma imparatorluklarinin kadar, çocuk bebek, atlari ve savas arabalari ile oynadigi bilinmektedir. Arkeologlar tarafindan kesfedilen en eski oyuncak tüm ahsap yapilmistir.

Ahsap oyuncaklar binlerce yildir çocukluk ortak bir parçasi olmaya devam etti. 1700 olarak, Alman oyuncakçi halka satmak için ahsap oyuncaklar çesitli zanaat basladi. Satici özel yapilmis ahsap oyuncaklar için genellikle özel günler için simdiden siparis almaya ve, popüler ahsap oyuncak pazara Avrupa’da seyahat ediyorum. Neredeyse hayat gibi bebek ve hayvanlarin tüm Avrupa’da Çocuklarin en çok sevdigi oyuncaklar olmaya basladigi.

Bir sonraki yüzyilda, oyuncakçi onlarin ahsap yarattiklari ile daha ayrintili ve detayli oldu. Oyuncak bebek eviniz ve tiyatro gibi ahsap minyatür yani sira ahsap oyuncak askerler, 19. yüzyilda popüler oldu. Birçok ahsap oyuncaklar, bir kutu içinde klasik Jack gibi, parlak, canli renklerle boyanmis el vardi. Ahsap trenler, kendi ahsap parçalari ile birlikte, bu dönemde en çok satan oyuncaklar vardi.

Dünya Savasi sonunda, yeni malzemeler bir dizi hala popüler plastik de dahil olmak üzere imalat sanayi tanitildi olmustu. Daha oyuncakçi ucuz ve daha modern malzemeler için tercih olarak ahsap oyuncak üretimi giderek azaldi. Plastik oyuncaklar seri üretim için çok daha kolay ve çocuklu aileler için daha uygun.

Bugün, ahsap oyuncaklar nadiren geleneksel oyuncak magazalari raflarinda görülür ancak bu çocukluk klasikleri cazibesi ve çekiciligi is ahsap oyuncak üreticileri bir dizi korumustur. Ahsap oyuncak çesitli minyatür aletleri küçük yenilik hediyeler ve oyunlar, online olarak satin alinabiliyor.

Ahsap oyuncaklar genellikle bir çocugun hayal güçlerini kullanmaya tesvik basit oyuncaklar vardir. Ahsap bulmaca çocuklarin yani sira ince motor becerilerini gelistirmek bilissel gelistirmek için tesvik. Ahsap ride-on oyuncak ve pedalli arabalar fiziksel beceri ve kaba motor gelisimini arttirmak. Bir yangin istasyonu ya da bir çiftlik evi olsun, minyatür ahsap oyun sosyal ve duygusal gelisiminde yardim ayarlar. Ahsap oyuncaklari nedeniyle basitlik büyük egitim deger tutun.

Plastik oyuncaklar hala ahsap oyuncaklar genellikle daha az pahali ve çünkü atilan ya da düsen ahsap nesnelerden eski ahsap oyuncaklar ve olasi yaralanma alev bazilari tarafindan güvenli olarak kabul edilir, ancak plastik oyuncaklar yapmak gibi ahsap oyuncaklar zehirli PVC içermez. Ahsap oyuncaklari en dayanikli oyuncaklar ve genellikle oyun nesiller boyunca sürebilir.

Bugün ahsap oyuncaklar, modern, elektronik oyuncaklar daha, daha çok gibi yenilikçi, degilse. Otomobil, kamyon, ve ahsap rüzgar-up harika hediyeler ve oyuncaklar zevk çocuklar birlikte ahsap çekme yapmak. Satranç ve dama ve hatta tic-tac-toe gibi sessiz oyunlar ahsap, hem de halka gibi atmak fiziksel oyun yapilmis bulunabilir. Yillardir egitim yararlari ve son saglayan oyuncaklar için, zaman, ahsap oyuncak tarafindan test edilmis oyuncaklar seçin.