Çocugunuz için dogru özel okul bulma

Çocugunuz için bir okul seçimi yapabileceginiz en önemli kararlardan biridir. Bu süreç zor olabilir, ama küçük bir arastirma ve girisim ile, çocugunuz için büyük bir maç var bir okul bulacaksiniz.

“Özel okul” Tüm kamuya açik olmayan okullar tanimlamak için kullanilan bir terimdir. “Özel okullar” özel okul bir türüdür. Özel okullar benzersiz misyonlar var. , Okul yöneten mütevelli bagimsiz kurullari var, ve bagimsiz olarak öncelikle egitim, hayirsever katkilari ve bagis geliri ile, finanse edilir çünkü “bagimsiz” olarak adlandirilir.

Ülkenin hemen her yerinde özel okullar vardir. Özel okullar gün okul veya yatili okullar olabilir. Onlar coed, all-kiz veya tüm-erkek olabilir. Digerleri birkaç bin ögrenci ile, büyük ise bazi bagimsiz okullar, sadece birkaç düzine ögrencilerle, küçük.

Bagimsiz bir okul seçiminde ilk adim çocugunuz için ideal bir okul hakkinda düsünmektir.

• Okul büyük veya küçük mi?

• Bu özel siniflar ya da ders disi programlar sunuyor mu?

• Geleneksel veya progresif mi?

• Karma egitim veya tek seks mi?

• Bir gün okul ya da yatili okul?

• rekabetçi ya da daha fazla besleyici mi?

Bir sonraki adim size sunulan farkli okullar hakkinda bulmaktir. Çocugunuzun bagimsiz okula istediginiz önceki yilin erken sonbaharda okullar bakarak baslamak. Farkli okullarin web siteleri bak, ve düsündügünüz okullardan istegi kabul malzemeleri sizin için ise yarayabilecek.

Her okulun karakteri daha iyi bir fikir edinmek böylece okullari ziyaret edin. Bu sizin için geçerli istediginiz okul sayisi belirlemenize yardimci olur.

Uygulamalar genellikle kisin kaynaklanmaktadir. Birçok okul doldurulmus basvuru formu, siniflarda, standart test sonuçlari ve ögretmen önerileri ile en son akademik transkript göndermek isteyecektir, ama sartlari ve son basvuru tarihleri ??okuldan okula degisir.

Bu farkli okullar hakkinda ögreniyoruz gibi farkli finansman seçenekleri dikkate almak da önemlidir. Pek çok okul mali yardim programlari var ve genellikle yardim için son basvuru tarihi standart uygulama öncedir.