Çocuklar için yaralanma riskleri Anket

1000 anne bir ulusal arastirma birçok çocuk için potansiyel güvenlik tehlikeleri ile ilgili temel bilgileri bilmiyorum bulundu.

Arastirma bulgulari arasinda: üç anne biri çocuk su en az 2 inç bogulabilir farkinda degildir. Daha az anne yarisindan düsme çocuklar için kasitsiz yaralanma önde gelen nedenidir biliyorum. Ve yarim hafife fazla çocuk bir yükseltici koltuk olarak ne kadar olmalidir.

“Özellikle araba koltugu kullanim alaninda, ebeveyn bilgi çocuk yas olarak azalma egilimi,” Dr Michael Gittelman, bir acil servis doktoru ve saglik danismani “Çocuk Güvenligi ile Kurulu’nda alin,” ulusal bir çocuk yaralanma önleme girisimi söyledi . “Ebeveynler bebek asamasindan çocuklara çocuklar ve ergenlik boyunca tüm yol için, onlar büyüdükçe çocuklara farkli kasitsiz yaralanma riskleri hakkinda hedeflenen bilgi mi.”

Istemsiz yaralanmalar ABD çocuklar yaslari 14 ve altinda önde gelen ölüm nedenidir. “Çocuk Güvenligi ile Kurulu alin” çocuk markasi “Emniyet 1” ve Çocuk Hastaneleri ve Ilgili Kuruluslar Ulusal Birligi tarafindan öncülük edilmistir. Onlar anne-babalar için asagidaki ipuçlarini sunuyoruz:

* 8 yil veya 80 kilo çocuklar için yükseltici koltuk kullanin. Onlar yükseltici koltuklar olmadikça yetiskin emniyet kemerleri genellikle düzgün bu tür çocuklar uymaz. Kemer karin ve boyun bölgelerinde çok yüksek oturur, bu bir otomobil kazasinda ciddi yaralanmalara neden olabilir. Çocugunuz bir yükseltici koltuk yerine tek basina bir emniyet kemeri kullanirken yarali muhtemel olarak yaklasik yarisi kadardir.

* Her zaman çocuklarin kask takmak var. Bisiklet yaralanmalari her yil acil servise çocuk yastan binlerce 5 ila 14 yüzlerce gönderin.

* Trambolin denetlemek. Yaklasik 90.000 çocuklar trambolin yaralanma sonrasi her yil acil servise ziyaret edin. Trambolin birden fazla çocuk ayni anda ya da bir çocuk takla yok atliyorlar bile daha tehlikelidir.

* Suda veya civarinda çocuklar gözetimsiz birakmayin. Havuz etrafinda kapilari kurulumu ve kullanimi kapi kolu gözetimi olmaksizin evden çikiyorum ve suya çocuklar önlemek için kapsar. Her zaman denetimli kullanimda küçük havuzlar degil bosaltin.