DEHB için çinko takviyeleri – gerçekler ve mitler

Gerçekten yararli DEHB için çinko takviyesi mi yoksa debunked için bekleyen baska bir efsane mi? Çalismalar kendi diyet saglikli ve dengeli bir degilse DEHB çocuklar için çinko eklemek akillica görünüyor bu yüzden DEHB çocuklarin vücutlarinda çinko daha düsük bir seviyede oldugunu göstermistir.

Iran’da bir çalisma bir plasebo ile ilaç üzerinde sadece vardi çocuklarin baska bir gruba karsi bir çinko takviyesi ile birlikte DEHB için bir psikostimülan ilaç götürüyorlardi çocuk semptomlarinda önemli iyilesme gösterdi gösterdi. Doktorlar bir çocugun diyet degistirmek veya çinko takviyesi almak yararli olacagi sonucuna varmistir.

Çinko ne yapar?
Bu da endorfin tarafindan üretilen benzer ‘hissediyorum iyi’ etkisi, artirir dopamin üretimi için yardimci melatonin üretiminde önemli bir unsurdur. Normalde insanlar az çinko üretmek henüz, soguk alginligi mücadele yaralarini sarmak ve kan ve protein üretmek için hayati önem tasimaktadir yardimci temel bir mineraldir.

Hangi gidalar çinko içerir?

Yapabileceginiz en iyi sey makarna ve bugday tohumu gibi bütün tahil seyler için gitmektir. Yumurta, et, süt, tahil, findik, soya peyniri de iyi kaynaklaridir. Alt satirda, sanirim, çocuklariniz kendi diyet çinko günde yaklasik 15 mg almak saglamak için ama emin degilseniz ya da rahatsiz olamaz eger, iyi tüm yuvarlak multivitamin hile yapmak olacaktir. Çocuklarinizin vejetaryen iseniz sebzelerde bulunan çinko gibi kolayca et bulunan bu kadar absorbe degil gibi, çok tekrar yari yariya doz kadar olarak gerekebilir.

karar zamani
Ne yazik ki, sadece DEHB çocuklar için çinko vererek onlari yasadigi sorunlari çözmek için gitmiyor ama kesinlikle yardimci olacaktir. Almak, belki de daha acil diger kararlar, olacak. Ilaç sirketleri arastirma için ödenen çünkü psikostimülanlarin alma sadece tüm orantisiz mantar vardir unutmayin (sadece olumlu sonuçlar ile) çok güçlü bir lobi prestijli üniversitelerinden, tip mesleginin ve almak istedim herkesten etrafinda büyüdüm çogunluga. Sadece bu ilaçlar hakkinda kaç tane uyarilari görmek için FDA sitesini ziyaret edin!

bazi doktorlar bile söz olmaz çözüm
Simdi bazi ebeveynler zarar vermeyecegini onlar bilinçli bir seçim yapmak istiyorum ve DEHB için dogal ilaçlar istiyorum bu DEHB ilaçlar (Ritalin, Adderall, Concerta ve STRATTERA) ile ilgili riskler hakkinda korkunç gerçegi kadar uyandi oldugunu çocuklarinin saglik! Bu ilaçlar idealdir ve diyet degisikligi, kombinasyon tedavisi ve ayni zamanda ADHD için çinko takviyesi ile kombine edilebilir. Bu daha güvenli ve daha ucuz ilaçlar hakkinda daha fazla bilgi edinmek istiyorsaniz, asagidaki baglantiyi sizin düsünce için yiyecek vermek ve tekrar aile hayati daha keyifli hale getirecek.