disiplin karsi ceza

Onlarin Latince kökler ile disiplin ve ceza arasindaki farki biliyor musunuz? Disiplin ögretmek anlamina gelir ise ceza, aci vermekten anlamina gelir. Ceza kullanimi Anne-babalar çocuklarinin iyi davranislari ögretmek ve öz disiplin için önemli firsatlar eksik. Çocuk aslinda onlari kurallari bozmadan istedikleri seyleri almak için sorumlu davranislar ögretilebilir.

Ancak, anne-babalar sadece uyum ilgi oldugunda, genellikle davranisi durdurmak veya önlemek için siki ve ciddi sonuçlari empoze. Bu genellikle çocuk yanlis ve daha uygun davranislari gelistirmek için ne düsünmüyordum birakir, ancak bunun yerine onlarin ana ne kadar haksiz düsünmeye onlari birakir.

Ceza genellikle oldukça istenmeyen davranisi durdurma daha yakalandigini degil daha iyi olmak için çocuk ögretir.

Tüm davranis maksatlidir. Biz davranis sorumlu ya da hiçbir neden yok-için mesgul degil. Bir kisinin yaptigi her sey o anda mevcut en iyi sekilde yerine kendi ihtiyaçlarini en az birini almak için o kisinin en iyi girisimdir. Çocuk kasitli olmak için yola degil “kötü.” Onlara onlar bunu neden olan, var bir ihtiyaci karsilamak için yardimci oluyor mesgul “kötü” davranislar.

Yerine kendi ihtiyaçlarini almak için çalisan çocuklar cezalandirmak onlarin ihtiyaçlarinin karsilanmasini almak gerek onlari durmuyor. Bir çocuk ana kabul etmez kime insanlarla olmak karsilanmaktadir özgürlük için onlarin ihtiyaç almak için çalisiyor, bu özgürlük ihtiyaci çocugu cezalandirmak gitmez. Aslinda, sik sik ceza özgürlügü çocugun özgürlük ihtiyacini karsilamak daha agir ve umutsuz sekilde mesgul olacagini daha olasi hale, daha da gerek kisitlar.

Çocugun ebeveynin onaylamamasi insanlarla oldugu için toprakli Örnegin,, o zaman topraklama ve yine disari çikmak için çalisirken saygisizlik sona erebilir. Üst denetim kazanmak için denemek için kendi ceza daha siddetli olmak için, daha sonra gerekli olacak.

Kontrolü ile ilgili ilginç bir sey gerçekten çocuklarimizin üzerinde kontrol yok olmasidir. Onlari 7/24 ile olamaz ve bu nedenle, biz gerçekten sitemizin disinda oldugunuzda ne yaptigini bilmiyorum. Onlara topraklama ile onlari kontrol oldugunu düsünüyorum, ama onlar sinsi? Topraklama kaldirildiginda degilse, ne olur?

Bunun yerine cezalandirmak, en yerine öz disiplin ögretmek gibi olabilir ne bakalim. Diyelim ki çocugunuzun kendi sokaga çikma yasagi uyulmamasi bir aliskanlik oldugunu söylüyorlar. Çocuk sokaga çikma yasagi kabul eder ve daha sonra kronik geç samimi özür savunan eve geliyor. Dogal olarak, bunlari zemin ya da hatta daha önce ev ihlal telafi etmek için yakin zaman gelecek yapmak istiyorum.

Eger farkli bir konusma vardi ne olacagini düsünüyorsunuz? Eger çocugun zamaninda ev sahipligi onlari engelledi ne yaptigini ögrenmek için çalisti ne olur? O gerçekten zaman izini kaybettik dedi o kadar onun arkadasi ile oynuyordu basketbol oyunu yer var çünkü çocugunuzun iman ne olur? Çocugunuz o zaman eve olmasi gerekiyordu söyler ama sadece zaman izini kaybetti.

Amaciniz öz disiplin ögretmek için ise, çocugunuzun bagimsiz onun sokaga çikma yasagi kendini hatirlatmak için bir yol bulmak için mantikli degildir. Belki de üzerinde bir alarm ile bir saat alabilir. O bir cep telefonu varsa veya, kendisine zaman mutabik eve almak için yeterli zaman ile ilgili alarm belirledik.

Belki konusma, çocugunuzun artik onun sokaga çikma yasagi uygun olduguna inanmaktadir oldugunu ögrenmek. Belki o eski oldugu için, daha sonra disinda kalmak için izin gerektigini düsünüyor. Sizin beklentilerinizi gözden geçirin ve hakli oldugunu fark edebilir. Ayarladiginiz sokaga çikma yasagi kendi yas için çok erken olabilir. Bu durumda, yeni sokaga çikma yasagi uyum içinde oldugu sürece daha sonra için sokaga çikma yasagi ayarlamak için istekli olabilir.

Orada her durum için çesitli çözümler ve her çocugun ve kosullarin her dizi benzersiz oldugunu unutmayin. Bu kural ihlal neden belirlemek ve daha sonra onlari kurallari onurlandirmak için bir yol anlamaya yardimci ve hala hayatlarinda ne gerek almak için çocugunuzun konusmak için zaman ayirin.

Bunu yaptiginizda, size çok daha uyumlu bir ev olacak ve çocuklariniz sizinle artik canli zaman, size makul kendilerini dikkat çekmek için mümkün olacagindan emin böylece öz disiplin becerileri ögrenme olacak. Tüm bunlardan sonra, gerçekten ne istediginiz degil mi?