Dogru çocuk bakim saglayici seçimi

Yirmi birinci yüzyilda hediyeler de aile hayati hayal asla bizim anne ve dedesi meydan okuyor. Iki kariyer evlilik ve tek ebeveynli hane giderek artan sayida preponderence ile, artik bir anne otomatik olarak onun okul öncesi çocugunuzun ilkögretim gündüz bakici olacak o kaçinilmaz bir sonuç oldugunu.

Neyse ki ebeveynler için bugün, çocuk bakim sektöründe onlarca yil geçmis birkaç katlanarak büyüdü. Çocuklarinin gündüz bakimi ile ilgili müthis karar verirken en sehir ve kasabalarda, aileler genellikle, seçmek için hangi seçenekler genis bir çesitlilik var. Resmi bakim merkezleri, sadece birkaç çocuk (“aile” bakim) ile daha gayri durumlarda ve evde bebek bakicisi ya da dadilar vardir.

Ama çok çesitli seçenekler açik bir soru olan arasinda kendi bas agrisi, bas getiriyor: Nasil çocuklar için dogru bakim saglayicilari seçme hakkinda gitmeli? De önceden dikkatli arastirma,: Açik cevap ayni zamanda en zordur.

Eger dogumdan kisa bir süre sonra, sizin bebek için dis bakim isteyeceksiniz (çogu uzman yasamin ilk alti hafta boyunca bir bakim merkezinin kullanimi vazgeçirmek olsa) karar verdiyseniz, o zaman arastirma hamileligin son üç aylik dönemde baslamalidir.

En iyi bakim arastirmalar kelime-of-agiz ile baslar. Deneyimleri hakkinda ailenizin ag ve öneriler için diger babandan. Ama her zaman kendi ilk elden inceleme ile takip. Eger hizmet ihtiyaci çok önce, listenizde herhangi bir potansiyel yerleri ziyaret. Webmd.com göre, en tesisleri-da yaptiklari nerede devletler tarafindan lisansli kaliteli degil is vardir. Bir lisans sadece is minimum bakim gerekli sagladigi anlamina gelir.

Eger düsünüyorsaniz ev ya da is de bakicilar taniyin. Kendi sorumlu çocuklarla etkilesimleri gözlemlemek. Çocuk bakim verme kadar bir kariyer olarak bir çagri oldugunu, isçi üzerinde teslimi ve isletmenin ise politikalari hakkinda sormak. Bakicilar çocuklari-do onlar yavasça konusmak ve her çocuk ile etkilesim sicaklik ve yanit iletmek emin olun? Onlar sizi agirlamaktan ve veliler sik ??sik ziyaret etmenizi öneririz hissettirmek musunuz?

Çocuklara bakim verenlerin orani nedir? Amerikan Pediatri Akademisi (http://www.aap.org/parents.html) bu oranlar ile ilgili özel öneriler vardir.

Temizlik büyük bir husustur. Zemin her gün temizlenir? Tesisleri-özellikle yatak bebek-düzenli olarak temizlenmesi ve dezenfekte için cribs mi? Bebek bezi degisen alanlar ayri ve temiz mi? Dis oyun alani temiz ve çöp ücretsiz mi? Mutfak temiz ve iyi donanimli mi? Ayni dogrultuda, hasta çocuklarla ilgili tesisin politikalari nelerdir? Yumusak politikalari ile bakim merkezleri çocukluk hastaliklari için kuluçka olabilir.

Tesiste çocuklar mutlu ve mesgul görünüyor musunuz? Orada isgal tutmak için bol faaliyetleri ve oyuncaklar mi?

Isletme lisans ve kayit görmek istiyoruz, ve denetimlerin merkezinin kayit hakkinda isteyin.

Çocugunuz için bakim seçiminde kullanabileceginiz en önemli barometre kendi gut. Bu insanlarla, bu tesiste çocugunuzun birakarak, güvenli hissediyor musunuz? Genellikle, ilk izlenim dogru-güven oldugunu, ve sonunda siz ve çocugunuz için sadece dogru durum bulacaksiniz.