ebeveynlik ipuçlari – ne kadar iyi beslenme aliskanliklari asilamak

Birçok anne-baba çocuklarinin iyi beslenme aliskanliklari asilamak ve baslamak için en uygun zaman merak ediyorum.

Ne kadar erken beslenme aliskanliklari daha iyi, olusturulur. Aksi takdirde anne bebekleri bozulmadan riski ve daha sonra ciddi beslenme sorunlar yasiyor.

Aliskanliklari bebegin ilk dogum günü yaklasim dogru olusturulabilir. Temel düsünülebilir andir. Çocuk büyüdükçe, beslenme daha eglenceli ve daha çesitli olacaktir. Bu nedenle, erken bir baslangiç ??tavsiye edilir.

12 aylik yasta iyi beslenme aliskanliklari
Bu çocuklar yürüme girisimleri yapmaya baslamak yastir. Çocuk kesfetmek ve sirayla yemek sey sikici olmak oldugunu kesfetmek için çok sey var. Bu yasta, çocuklar gida ilgi kaybetme yatkindir.

Bu yasta bir çocuk beslemek için, bu gidalardan uzak çocugun dikkatini baska yöne bir sey almak önemlidir. Büyük bir renkli resim böyle bir ögedir.

Yürümeyi ögrenmektir bir çocuk enerjiye ihtiyaci vardir. Bir yasindaki çocugu hizla yorgun alir. Günde bes ya da alti kez yemek zorunludur. Daha kolay hale getirmek için, çocuk için hazirlanmis küçük ögün var. Yürümeye baslayan çocuk daha fazla gida talep durumda, bazi ekleyebilirsiniz. Çok fazla yemek yeme yürümeye baslayan reddetme zorlayarak, korkutucu görünebilir.

Yürümeye baslayan bisküvi, meyve sulari ve hareket tüketilebilir aperatifler diger vermekten kaçinin. Yerine bu tür uygunsuz hizli yemek ekleyerek daha yemek daha besleyici olun.

Yürümeye baslayan gida yeterli ne kadar karar versin. Çocugun yemek zorunda kaçinin. Bu diger aile üyeleri ile birlikte yemek için kullanilan yürümeye baslayan almak için iyi bir fikir olabilir. Bu çocuklarin aile yemekleri sosyal görgü hakkinda bilgi almak nasil oldugunu.

18 aylik yasta iyi beslenme aliskanliklari
18 ay yasina geldiginde, bebeginizin ilk yilinda daha yiyecek küçük miktarlarda gerekir. Büyüme süreci kalori küçük ihtiyaç yapma, yavaslatacaktir.

Bu çocugun yeme açisindan çok kaprisli haline gelebilir hangi yastir. Tüm yemek kadar bitirmek için yürümeye baslayan zorla sokmaya çalismayin.

Bu yasta bir çocuk diger aile üyeleri hemen hemen ayni seyleri yiyebilir. Bölümlerini küçültmek ve baharat ekleyerek kaçinmalidir. Yeni yürümeye baslayan çocuklar hafta gelmek için sadece yemek için talep, bir sevdiginiz yemek seçebilirsiniz.

Ödül bir türü olarak gida kullanmaktan kaçinin. Bu rutin yerine yürümeye baslayan sizi memnun etmek için yaptigi bir sey olmali.

Bu çok fazla seker içeren bu yana, meyve sulari alimini sinirlayin. Çocugun su ve süt yerine verin.

Yürümeye baslayan girisimi tek basina yemek olsun. Dogal olarak, bu karmasa neden olur ancak çocugunuzun bagimsiz olmasi ögrenmek için bir sans verecek. Yürümeye baslayan bazi özgürlük vermek ama oyun ve gida içeren sanatsal girisimleri tahammül yoktur. Çocuk oyun veya etrafinda gida atma ise, artik aç oldugunu.

iki yasindaki çocuklar için iyi beslenme aliskanliklari
Iki yas gida açisindan çok seçici olabilir.

Çocuk büyüdükçe, bu gözlem ve davranis ve eylemleri taklit için çalisiyor olacak. Iyi beslenme aliskanliklari asilamak ve kötü olanlar kökünün kurutulmasi açisindan bir örnek teskil edebilir.

Büyüme daha 2 yasina yavaslatir. Bu düsündügünüzden daha çocugunuzun daha az yemek gerekir anlamina gelir. Çocuk belirli saatlerde hizmet gida belirli türleri talep baslayabilir. Bu tür talepler için verim yok. Özel gida tercihleri ??hakkinda Çocugunuza sadece daha zor sizin için yapacaktir.

Iki yasindaki zaten diger aile üyeleri ile masada yemek için kullanilmalidir. Çocugun teneffüs sirasinda yemek ya da izlerken ederken TV sonraki hayatinda kötü beslenme aliskanliklari tesvik edecektir izin.