internet üzerinde aile öyküsü bulmak için nasil

Internet soy agaçlari hakkinda arama kayitlari, veri tabanlari ve diger birçok kaynaklarin muazzam bir dizi proffers. Nerede ve nasil internette arama yaptigi arastirma, ve bu bilgilerin yoksun için web kullanarak soybilimciyle için, o sadece baska, hiçbir sey onun Tekerlekler dönerken sona erebilir gerekir ile tanisma.

Internet üzerinde aile öyküsü bulmak için önemli strateji

Becerileri ile arastirma: Bu enter tiklatarak gibi isimler girmek kadar basit ve degil, arama motorlari birçok secere kaynaklara kolay erisim sunar. Gelismis arama teknikleri onu fotograflari bulmak ve yasayan akrabalari yardimci olabilir iken, aile kök web sayfalari ve soyadi için yaptigi arama bir odak yardimci olabilir.

Önceki arama bulma: birçok kisi için, aile agacinin bir parçasi zaten tirmandi oldugunu sansi olabilir. Çesitli çevrimiçi aile öyküsü veritabanlari çesitli daha önce aranan agaçlari kolay erisim saglar ve genellikle arastirmaci Kontak bilgilerini vermek.

Veritabanlarina Kazi: Arastirma için zaman var, ya da kütüphane ve arsiv ziyaret olmayanlar için, internet tartismasiz dijital kayitlari ve secere veritabanlari için büyük bir kaynaktir.

Onlar durulmustur ögrenmek: ‘sanal dünya çapinda kütüphane’ olarak Internet davranir ve baglamda kisinin atalari koymak için mükemmel bir kaynak yapar. Çevrimiçi gazetterler ile bir cografi ata sehrin konumu, veya köy nokta olabilir süre tarihsel gazetelerden, bir, komsu gelenek ve kültürünü içine derin bir fikir alabilirsiniz.

Bilgi düzeyi genisletilmesi: internet secere yeteneklerini sinirinda gelen hiçbir sey internet üzerinde kesfetmek için birakilir anlamina gelmez. Bir tartisma forumlari, arastirma gruplari, siniflari ve ögreticiler ile onun avcilik yeteneklerini genisletmek gerekiyor. O çevrimdisi, yeterli belgeye arastirmalari genisletmek ve daha sonra secere arastirma yayinlamak, hatta daha iyi bir online secere kaynaklari nasil kullanilacagini bilmek gerekir.

Bir aile kayitlari hakkinda web üzerinde arama yeterli zaman harcamak gerekiyor, ve kisa bir süre sonra bagimlisi olacak.

Secere arama sebat ve sabir mükemmel bir uyum ihtiyaci, ve internette arama sadece sürecin bir parçasidir. Basarili bir arama iyi internet kaynak ile birlikte nüfus sayimi belgeleri, önemli kayitlar ve diger maddeler gibi orijinal kaynaklari gözden, geriye bir nesil çalisarak gerçeklestirilir. Bir her zaman dogru en kisa sürede o buldugu gibi bilgileri düzenlemek için dikkate almalidir.