benim çocuk DEHB oldugunu düsünüyorum – bilmeniz gerekenler

Ülke genelinde birçok doktor ofislerinde duydum bir açiklama olmalidir ‘Çocugumun DEHB oldugunu düsünüyorum’. O sadece sinifta çocugunuzun bazi uygunsuz davranis vurgulanmis ise çocugunuzun ögretmeni konustugunuz zaman ya da okulda olabilir.

Son zamanlarda çocugunuzun davranislari hakkinda garip bir sey fark? Belki çocugunuz (çok daha çok diger çocuklara göre) hiperaktif gibi görünüyor ya da yolda ya da saç ucunda kilan baska bir dürtüsel davranisi karsisinda sik edilmistir.

Eger dinlerken ne olacak? Belki o deli ve sorun görevleri bile basit odakli kalan sahiptir. Sürekli squirming ve yerinde duramiyordu ve çocugunuzun hala oturan ve bir kitap okuma görmek asla olabilir. Bu isaretlerin tamami ya da bazi ‘Çocugumun DEHB oldugunu düsünüyorum’ oldugunu hissetmenize neden olabilir. Ayni zamanda anti sosyal davranis unsuru var olabilir ve çocugun yasitlari ile iliskilerinde sorunlar olabilir. DEHB çocuk kadar 60% anti-sosyal davranislar, bu tahmin edilmistir.

Simdi geceleri uyanik tutuyor ‘Çocugumun DEHB oldugunu düsünüyorum’ varsa, bunlardan biri ilgili kanitlanmis bir kaydi var yapmaniz gereken ilk sey uygun bir tani elde etmektir ve bu doktor, psikiyatrist veya çocuk gidiyor demektir, saglanan DEHB olan. Isteyin! Ne yazik ki bu teshis için hiçbir tibbi tabanli, basit, tek bir test vardir.

Ayrica çocugun anne ve ögretmenin yer aldigi yasamis olmasi çesitli anketler vardir. Ancak, önce DEHB belirtileri taklit diger tüm olasi kosullar ekarte oldugunu israr etmelisiniz. Bu gida alerjileri tiroid kosullari için isitme ve görme sorunlari araligi olacaktir. Bunlardan otuz oldugu gibi bu sekilde bu çikmak önemlidir!

‘Çocugumun DEHB oldugunu düsünüyorum’ sizin en kötü korkulari teyit edilir, o zaman çesitli tedavi seçenekleri bakmak gerekir. Bunlar Vyvanse, Ritalin ve Concerta gibi psikostimülan olan DEHB ilaçlar., DEHB davranis terapisi ya da DEHB homeopatik ilaçlar gibi alternatifler arasinda olabilir.

Homeopati bazi tip çevrelerinin bazi süphe ile kabul ve gerçekten geçerli bir tibbi tedavi olarak gözden düsürmeye çalisirken is yerinde güçlü lobiler vardir edilir. Ilaç firmalari kaybetmek çok fazla. Eger bu kadar bu ilaçlar endise neden görmek merak ediyorsaniz, asagidaki linke tiklayin. Bu çok hos bir sürpriz bekliyor.