Çocuklarinizin disiplin – onlar sizin için seveceksiniz IT_

“Biz brats bir nesil yetistirilen var. Ebeveynler ask kaybetme ya da kizginlik üstlenmeden korkusuyla çocuklari ile yeterince firma degildir. Bu, profesyonel anne ve babalar empoze oldugunu bir zalim yoksunlugu. Tabii ki, biz yaptim nasil bizim know-it-all tutum ebeveynlerin kendini güvence baltaladigi. “çok geç oluncaya kadar niyetlerini en iyi ile. Biz fark etmedi

Bu kim söyledi biliyor musunuz? Bu onun daha sonraki yillarda Dr Benjamin Spock ile bir Redbook röportajdan bir vesileyle bir geçittir. Bu ironi Dr Spock kendisi, kitabinda, “Bebek ve Çocuk Bakim Common Sense Kitap” ebeveyn yetki rahatlama savundu vardi ve çocuklarin kendilerini ifade etmesi için, bir çocugun duygularinin uzlasmaci olmasidir. Ona adalet içinde, o nadiren çocugun uzlasmaci, ebeveynlik kesinlikle nesiller için asiri kati olan bir zamanda yazdi ve onun fikirleri saglikliydi. Ne yazik ki, onun yazilari tamamen toplumu dönüstürdü ki su ana kadar baska bir yol sarkaç salindi ??serbest ebeveynlik bir dönem baslatmistir. Degisikliklerin bazilari, emin olmak için, iyi. Ama genel olarak, biz çocuk yetistirme bittiginde saglikli bir yetiskin üretecek disiplinin tür kaçinarak çocuklarimiza ve kendimize bir kötülük yapmis inaniyorum. Biz disiplin çocuklarimizin yabancilastirmak olacaktir endise, ama gerçekte, iyi disiplin, anlasilir ve dogru uygulanmasi, yetiskinlikte de çocuklarimiza ve çimento sevdirmek bize bu iliski olacaktir.

Degil mi? Bu nasil mümkün olabilir? Öncelikle, bana disiplin yeni bir tanim vereyim. Biz disiplin hayal zaman, çogumuz bu sekilde düsünüyorum: bizim çocuk kurallarin dogrudan hiçe sayarak yanlis bir sey yok, biz dogal olarak öfkeli ve çocuk ceza – biz bir gün için bir TV almak, onlari zemin, ya da çocuga saldirmak bile olabilir – onlari saplak ve biz yeniden toplamak kadar kendi odasina gönderebilirsiniz. Ama bu iyi bir disiplin degildir – genellikle sadece bir conta üfleme, ve genellikle ters oldugunu.

Iste disiplin kendi tanimi:

“Bir ebeveyn akillica ve sevgiyle etkili ne olursa olsun kullanan hangi süreci o istenmeyen davranis vazgeçirmek için, seçer ve onun çocugun eylemleri arzu olanlari yönlendirme. Bu süreç çocuk için sevgi yatmaktadir, alma pratik amaciyla anlamina gelir Çocuk kendi refahi için, onun ev düzenleyen kurallara uygun ve asla disari sirf öfke ya da zulüm için. ”

Erken çocuklar ile iyi iliskilerin temelini önemlidir. Burada gerçekten sizin gibi, hatta genç yillar içinde gibi, ve bu harika çocuk yetistirmek için macera size yardimci olabilecek bazi noktalar sunlardir:

1. Bizzat kendi ilk yillarinda çocugunuzun itaatsizlik almayiniz. Bu yol gösterici ilkesi kesinlikle benim çocuklarim ile olan iliskisi kurtardi. Bilindigi gibi, çocuklarin birçok yönden bos bir barut dogarlar. Onlarin ömrü boyunca fazla bir degisiklik olmaz onlarin çok kendine özgü mizaci var iken, aliskanliklari, tutum ve hayata genel yaklasim ilk yillarda çok yumusak olan. Nasil yasam hakkinda bilgi mi? Digerleri taklit ve sonuçlari görmek için eylemler deneyerek. Bu IYI ve çevrelerindeki kisiler tarafindan dogru yanit ile, küçük çocuklar dogru tutum ve aliskanliklari benimseyerek içine güdümlü olabilir. Bu fark, ve otoriteye karsi kisisel bir sey olarak çocuklarimizin itaatsizlik görmek yoksa, hatta bir sekilde sevgi dolu, sakin bir gerçek disiplin yürütmek için yeterli objektif kalabilir. Bu erken yillarda, bu itaatsizlik, onlar tam anlamiyla ne yapacagini görmek için, izlediginiz. Yanitiniz, özellikle ilk günlerinde, döküm gelecekteki eylemleri önemli bir rol oynar.

Ben çocuk tüm iyi ve tatli dogmus ve kasitli itaatsizlik degil egilimi vardir inanmiyorum bilmenizi isteriz. Onlar dünyanin en bencil küçük yaratiklar, ve onlari izin verirsen onlar üzerine geldigi bir tereddüt etmeyecektir. Onlar gerçekten kötü küçük seyler olabilir! Ama aslinda onlar sadece bekleniyor ne saf cehaletten eylem ve kelimeleri çalisirken, ilk yillarda deneme, ya da meraktan çok fazla zaman harcamak olmasidir. Eylemleri henüz kötü niyetli olmadiginda bu ilk günlerinde isinizi yaparsaniz, degil bilerek ve isteyerek kadar meydan olmadigini bir çocuk daha sonra olacaktir. Diyorum Bu yüzden, “bizzat ERKEN yil içinde çocugunuzun itaatsizlik almayin”. Bu asamada is yapmazsaniz, kesinlikle bu tür olarak tasarlanmistir olacak çünkü kendinizi, çok kisisel olarak gencin kasitli hiçe sayarak alarak bulabilirsiniz.

2. Çocugunuzun disiplin sizinle uzun vadeli tasiyin. Bir ebeveyn olarak en önemli islerden biri, dogal olarak, daha sonra dünya girmenizi çocuk hazirlamaktir. Çocugunuzla gün-gün yürütmek her görev bunun için hazirlar. Eger kolay yol almak için cazip ve sadece o çok sorunu karsi karsiya daha, seviyor gibi çocugunuzun yapalim zaman, o yetiskinlige ulastiginda böyle her eylemi hayata yaklasimi bir yapi tasi oldugunu unutmayin. Kesinlikle mükemmel her seyi yapmak zorunda degilsiniz, ama eylemlerin büyük çogunlugu SIZIN istediginiz yetiskin tür üretme uzun vadeli hedefi destek olmali! Bana simdi bu fikir üzerine insa edelim:

3. Dünya yetiskinlik döneminde çocugunuzun dogru olacagi tepki modeli. Çocugunuz her hareket hayati boyunca bir sonucu olacagini ögrenmek gerekir. Dünyada, bugün çocugunuz için mevcut olmayan istenmeyen davranis için olumsuz sonuçlari olacaktir. Çocugunuz saldirilar birisi bir yetiskin olarak Örnegin, o büyük olasilikla hapse sona erecek. Açikçasi bu o çizik ya da oyun alaninda baska bir çocuk vurdugunda, bugün küçük sevgilim ne olacak degildir. Ama uygun bir sonucu bugün kullanimi yoluyla modelleme ile, satir asagi hayatin sonuçlari için onu hazirlamak için çok önemlidir. Bu sonucu karar verecek, ve çocugunuzun, dört yasindayken, sizden hukuk genç hayatinda cetvel kabul edecek. Bugün ona sonucu vermek için basarisiz daha sonra toplumda misbehaves eger dünya akla olmaz, yanlis, ona ögretmektir. Gerçekten de, hiçbir ebeveyn çocugunu, çocugun bu hayatta ondan beklenir anlamak için gelip yardimci olacak disiplin stopaj tarafindan bir iyilik yapar. Veliler olarak biz aksakligi benzer bir hosgörüsüzlük modeli gerektigini dünya olacak, biz o kadar bizim küçük olanlari seviyorum zaman bize göründügü kadar rahatsiz. Çocugunuzun sevgi dolu bir ebeveyn elinde biraz aci ve simdi onun dersler için bu dersler olmamasi için onu çignemek ve ona tükürmek bir dünyada, daha sonra aci daha, iyidir .

Bu yüzden daha fazla sevgi dolu olan, sorabilir miyim? Çocugun kontrolden çikti açikça olmasina ragmen, bazen her ikiniz için de hos olacaktir, ya da hos olmayan disiplin alikoyma disiplin kullanarak, erken yasta yasamin zor dersleri bir çocuk ögretmek, ve onun eylemleri boyunca muzdarip izin vermek için hayati? Ben bir çocuk hayatin sinirlari içinde yasayarak bunlari önlemek ögrenir, böylece erken küçük sonuçlari azar azar dagitmak için çok daha sevgi dolu oldugunu, bazen olabilir kadar zor, yardim ama inanamiyorum. Bu oldukça (ve size neden tahris) yanit yönlendirmelidir bugün aksakligi odaklanarak daha hayatinin uzun vadeli, istinat nasil bir örnektir.

4. Genç çocuk o baskalarina yapabilirsiniz kaba seylerin diger ucunu anlamaniza yardimci olur. Bu yüzden sik sik bizim çocuklar diger çocuklara seyler demek görmek, ve bunu neden biz merak ediyorum. Çogu zaman, onlar sadece merak, ya da diger tarafta yasamamis, çünkü onlar ne yaptiklarini anlamiyorum. Bu basit bir örnek çocuklar içinde isirma konudur. Oglum bir biter, ama bir süre için, ben söyleyebilirim. Ben anne sik sik onu durdurmak için almak için geri çocugun isirma hakkinda tartisma duydum. Benim cevap? Kesinlikle onu geri lokma! Birkaç kez oglum kiz kardesleri isirdi, o oldukça eglenceli (, aglama feryat ve mama çalisan) tepki bulundu açikti. O kesinlikle hiçbir fikri o neden olan agri vardi. Nasil o zaman kendisi isirilmis hiç olabilir? Bu yüzden sadece ona bu anlamak için yardimci oldu, ve baska bir sey. O yapti çok ILK zaman, ben sakince agzimda onun küçük parmak koymak ve onun tatli küçük yüzü aglamaya basliyor, kadar burusuk sadece kadar yavas yavas, asagi dislerimi getirdi, sonra durdu. Onun çigliklari bir anda yatismis gibi, “lokma degil”, sag yüzü, göz için göz, sikica, dedi. Peki, o ayni sonucu ile, tam iki kez daha onlari isirdi ve sonra durdu. Ben isirma çocuklarinin aliskanligi sikâyet birkaç anneler bilinen, ve çocuk onlar isirmaya kisiye nasil hissettigini anlamaniza yardimci reddediyorum, çünkü onlar her olay aglayip tarafindan ayakta iken, devam etmek için izin birakilir. Onun hos olmayan eylemlerinin diger tarafinda yasamaya çocugunuza yardimci suçlu hissetmeyin. Bu yapmak için sevgi dolu bir sey, ve o kendini nasil hissettigini gördügünde, çocugunuzun empati üretecek. Benim için gizem bu acimasiz olacagini düsünerek, bu nedenle birçok anne bu altin firsatlari bypass nasil. Ne zalim onlari anlamaya yardimci DEGILDIR.

Ben “bir sey yapiyor misilleme olarak çocugun geri ortalama” ve bazi ebeveynler tam olarak bu sekilde böyle bir hareket görmek istiyorsunuz biliyorum çünkü ben söylüyorum, ve bu ortalama seyler yapmak için bir çocuk ögretir oldugunu söyleyebilirim savunan degilim biliyorum lütfen geri. Ama misilleme hedefi degil – empati yaratmak hedefi ise olumsuz davranis engelleme, ve çocugunuzun bu anlamak için yapilabilir, inan bana. Onlar bizim için onlara kredi vermek daha akilli ve bunlar sadece olmanin ortalama birisi arasindaki farki görebilirsiniz, ve, olumsuz eylem bir sonucu gösteren, bir sakin bile samimi bir sekilde yanit kosuluyla. (Unutmayin çocugunuzun misbehaves, onu ögretmek, size kisisel olarak herhangi bir almayan, ancak firsat aliyor. Bu tutum mümkün olumlu bir sekilde disiplin yürütmek için yapar, hangi çocugunuzun almak için anahtardir ne yaptiginizi anlamak için.) Çocugunuzun deneyim olumsuz duygu ve eylemler izin konuda söylenecek daha var, ama bu baska bir makalenin tamaminin oldugunu. Simdilik, beni hedef anlamak için çocugunuza yardimci ayrintili saglar.

5. Çocuklarinizin disiplinin uzun vadeli bir hedef anlayamiyorum sanmayin. Bu birbirlerine karsi nesiller karsiya anne arasinda baska önemli bir yanilgidir. Ben bu garip geliyor, ama kendi disiplin konusunda ekibinizin çocugunuzun parçasi haline biliyorum. Bu mümkündür, ve çok arzu edilir. Bana genelinde bu almak için en kolay yolu onlar grievously davranis sergiledi oldugunda çocugunuza diyebilirsiniz ne bir saçma basit bir monolog vermek oldugunu düsünüyorum. Ilk olarak, yukarida da belirtildigi gibi, kisisel olarak almayin. Ne için görmek – (bu asamada yanit gibi) toplumun tepkisi ne olacagini görmek bir deney. Bu yüzden çocugunuzla konusmadan önce kendinizi olusturmak ve madde-aslinda olmasi.

“Küçük Mary, o da oyuncak için ulastiginda bebeginizin kardesi tokat izin verilmez biliyorum O bir bebek ve daha iyi bilmiyor okula gittiginizde, ögretmenlerin bunu izin vermez.. – – Eger ceza ve herkes oynamak disinda iken, sinifta oturmak için yapilan Bunu, dogru istemiyorum olacak “.? Eger hiç (kendi kendine haz küçük Mary dogallikta, gitmek asla ve üzerine büyük harf olabilir bir özellik. Bu temyiz) Tabii ki, küçük bir Meryem, bir süre olmayacak olsa bile, bu istemiyor . Ama simdi bu zaman araligini görmüyor. O bildigi o çalma süresi üzerinde eksik yasamak istemiyor olmasidir.

Devam … “Seni seviyorum, ben de ne oldugunu görmek istemiyorum, ve annen bir sey baskasina böyle demek, isler size geri ne olabilecegini anlamaniza yardimci olarak bu benim isim . Eger sevmiyorum Yani simdi, ben bu anlamaya yardimci olmak için ______________ edecegim (hos olmayan sonuç tercih ettiginiz yöntemi ile bos doldurun -. Seçimi baska bir konu bir makale için, “Güzel Sanatlar Is yapar.) Sana kizgin degilim bir Ceza, sadece sizin için çok zor seyler yapacak çünkü, baskalarina zarar edecek ortalama seyler yapiyor görmek için sevmiyorum! Ve baskalarina nazik olmak onlari size geri tür olmak istiyorum yapacaktir. “(Yine, adalet ve kendini haz duygusunu hitap, bir kavram parlak iyi eski moda Altin Kural kapsüllü.) Sonra, elbette, Eger sakin bir sekilde gerekli rahatlatici, disiplin yürütmek gerekir.

Bu benim kendi çocuklari ile çok, çok (pek çok) kez oldu uzun ve anlamli konusmalar basitlestirilmis bir sürümüdür. Bu sevgiyle söylenir ve sonucu ebeveyn ve çocuk arasindaki anlayis ile yapilmaktadir, bu gerçekten her iki için çok güzel bir deneyim olabilir. Kisisel olarak, bu bölüm benim çocuklar ve benim aramda en dokunakli ve anlamli etkilesimlerin imza attilar. Bu sezgilere aykiri sesler biliyorum, ama ona sans verirsen çocugunuzun gerçekten, ne olup bittigini anlamak oldugunu söylüyorum. Iyi disiplin siz ve çocugunuz arasinda bir kama koymak gerektigini hiçbir neden kesinlikle yoktur. Bu tabii ki, alma gibi degildi, ama izin ne sinirlari içinde kaldi, onlar gerçekten bunu neden yaptigini anladim ve bu – aslinda, benim çocuklarim ben düzenli olarak verdigi sonucu hakkinda saka geldi , tüm aile mutlu oldu. Onlar kurallari takip ederek, huzurlu bir ev arayisinda neredeyse istekli ortaklar begendi ve oldu

Orada çok daha fazla yazmak için (aslinda bir kitap,) ama bu ilk taksit. Çocuklarinizin bol sevgi verin, ve disiplin bol. Genç yillarinda önemli – Seni seviyorum ve birlikte zaman geçirmekten keyif olacak insanlar haline gelecegiz.

Telif hakki susan sylvia 2.010