çocukluk obezite – aile kavgasi

Çocukluk obezite, çogu kisi su anda bildiginiz gibi, birçok davranissal faktör tarafindan etkilenir. Çocugunuzun yiyor biçimini degistirerek gerekebilir ve her gün mesgul ne kadar fiziksel aktivite, size davranislarinda diger faktörler de dikkate alinmalidir ve ögretmenler, antrenörler, aile üyelerinin davranis davranis degisiklikleri ek olarak ve çocugunuzun çevreleyen arkadas.

Bir aile hepimiz besler ve ögrenmek bu çekirdek hücre, ideal bir aile destekleyici ve cesaret verici, bu ebeveynlerin genellikle dogrudur, ama kardes sorunu tamamen farklidir. Oyu ailesinin bütün üyelerinde devam eden ve sevgi dolu aktif bir destek, bir olarak hareket olmadigini düsünüyorsaniz, aileniz toplanti ve görüsmeler bu isin arkasinda herkes almak için ayrilmis emin olmak gerekir.

Çocugunuz asiri kilolu ya da obez ise, her zamankinden daha destek daha fazla ihtiyacimiz var! Benlik saygisi ve güven sorunlari kilolu çocuklarda boldur. Onlara onlari, arp elestirmek ya da kilo için onlari azarlamak için çalisin. Çocugunuzun sevdigi ve takdir bildirin ve olumlu güvenle onun kilo sorunu ele. Çocugunuz durumlar hakkinda sakalar yapmayin, bu mizah yardimci olan bir yer degil, denemek ve bu muhtemelen ne istediginizi tam tersi neden olacak gibi çocuk üzerinde suçu koymayin. Sadece onu birlikte bu konuda çalismaya ve o kilolu oldugu için onu ‘yanlis’ bir sey oldugunu biliyorum izin.

O bile arkadaslarindan, diger çocuklardan kötüye aci, ya da daha dogrudan bir agresif zorbalik sorunlari aci olup olmadigini, sosyal ve baska bir yerde, okulda, çocugunuzun yasam net bir resim oldugundan emin olun. O iyi ve sürekli herkesin özel ve herkes sorunlari var oldugu fikri güçlendirerek ne odaklanarak çocugun güven yeniden insa çalismalari – o herkesten daha iyi ya da kötü, ne kadar az güven o da olabilir, farkli hayir Bu süre. Saglik ana odak tutmak ve estetik, ya da kilo, saglik önemini vurgulamak. Aileniz fiziksel aktivite ve beslenme yavas yavas degisiklikler odaklanin ve ayarlamak için ve yapiyoruz küçük degisiklikler hakkinda iyi hissetmek herkes için bol zaman saglar.

Bu yapmaniz gereken büyük degisiklikler ve ilk bebek adimlari ve bu en önemli olarak kanitlamak olabilir, degisiklik yapmak çok baslangiç ??için dikkat etmeniz güç içinde oldugunu hissetmek çocugunuz için çok önemlidir parçasi, birçok genç ile ilk adim, güven ve benlik saygisi kurtarmak için çok önemlidir. Küçük hedefler belirleyerek çocugunuzun yavas yavas kilo vermek ve yüksekligi büyüdükçe kendi ek agirlik ‘içine büyümeye’ saglayacaktir. Bazi çocuklar kaybetmek agirlik çok sey var ve onlari motive tutmak için kisa vadeli kilometre taslari çok daha uzun vadeli hedefler olacaktir. Bu çocuklar için, ödül veya tanima düsünebilirsiniz.

Seni ve çocukluk obezite azaltilmasi ve mücadelede aile sans diliyoruz, bu bilgileri yararli buldu umuyoruz.