müzik savunuculuk ile sorun

Biz, müzik egitimi bir ilgi grubu olarak, sadece olarak etiketleme tarafindan kendi çabalari zarar vermis “müzik savunma?” Ben, birçok müzik egitimcileri ile birlikte, “VH1, Müzik Kaydet” ve diger müzik savunuculuk faaliyetleri için çok tesekkür ediyorum. Ama zaten müzik egitiminin degeri hakkinda tutkulu kim sadece bu gerçekten bu çabalar sampiyon. Terimi, “müzik savunuculuk,” müzik taraftarlarinin daire içinde yerini olmasina ragmen, genel toplumda bir yanlis beyan oldugunu.

Kelimesi, “savunma,” ezilen bir yardim gösterir. Bu tasarruf ihtiyaci degerli bir sey dogru sempatik çabalarinin bir kategoride yerlestirir. Terimi, “çocuk savunucusu.” Tefekkür Ne resimleri akla gelen? Çocuklarin görsel görüntüleri sag, verme kalp-dizeleri çekerek gerekir? Biz onlari seviyorum ve onlar için daha yapmak istiyorum, ama sempati çagirarak duygulari sadece birkaç ulasir. Sözcügü, “savunucusu,” ya da içeren tüm ifadeler düsünün “savunma.” Anlik duygu nedir? yazik? hayir? sempati? empati? solcu? dogru? neden için mücadele etmek isteyen?

Neden böyle hissediyorum? Bu, hassas, savunmasiz muhtaç için mücadele etmek bir ihtiyaç gösterir. Eldiven koyar ve defans yapar? Kim Bir ezilen yakin oluyor. Derin bir sefkat ve duygu olanlar kurban bagli.

Nasil kurban için savasiyoruz? Onlar soruna dünyanin dikkatini getirmek için çalisiyoruz. Onlar kelime ve suçluluk insanlarin içine veren bu görüntüler arasinda grafik resimleri boya. Bu kitlelere ulasmak için birden çok yöntem çalisirken yorulmadan savunmasiz is için en tutkulu, ama sadece birkaç kazanan.

Müzik sadece egitim sisteminde ve finansman eksikligi, gerçekte ezilen degil. Algi ve mali destek gelistirmek için çabalarimiz, biz saygi için büyük misyonu sabote ve hayran. Müzik sempati, ama hayran ve büyüklük için talip aramak için bir sey degildir. Ne hayranlik haline sempati döndü olur?

Insanlar kazananlar seviyorum. Insanlar sampiyon seviyorum. Insanlar kazanan takimin bir parçasi olmak istiyorum. Onlari kendi hayal pesine ve yapti ve basarili olanlar hayran ilham veriyor. Ben bir spor fanatigi çok degilim, ancak yerel lise takimi devlet playoff ilerleyen basladiginda, ben sehrin geri kalani ile oradayim. Herkes kazanan seviyor. Tanidik geliyor mu?

Shawn Johnson – Simdi bir kontrast resim düsünmek. Iowa genç bir kiz bir rüya gördüm. Ailesi ve antrenör sadece destegiyle, Shawn altin odakli ve tutkuyla mükemmellik ulasmak dogru onu zaman, enerji ve yetenek adanmis, ve o yapti. Shawn Çin’de düzenlenen 2008 Olimpiyatlari’nda bir altin ve gümüs elde – ve henüz durmus degil.

Olimpiyat sezonu öncesi, sadece o jimnastik ‘daire içinde Shawn Johnson biliyordu. Sadece bu müzik daire içinde benzer bir kisinin hayatinda müzik egitimi yararlari farkindayiz. Shawn Johnson sempatik bir resim degil. Hiç kimse Shawn Johnson için sehit oldugunu. Hiç kimse olmasi gerekir ya da olmak istiyor. Shawn Johnson bir eylem plani ile bir rüya gördüm bir kiz. O aile ve bir antrenör küçük bir destek ekibi vardi. Shawn onu birlikte çekin ve onu durumda temsil yardimci olmak için “savunma” gruplari ise yaramadi. O bir mazlum olarak kendini görmedim. Olimpiyat altin – O altin için gidiyordu.

O sempati oy ve destek gruplari için ulasma onu zaman bir yüzdesi adamak mi? Onun çalisma içine kalbini dökülür gibi No, o excel basladi ve o kazanmak için basladi, dünyanin hayran ABD’de Herkes kendi biri olarak, onu görmek bu inanilmaz basari öyküsü hakkinda bilgi, onun gurur clamored Shawn bagliligi ve gururla size zanaat mükemmellik için talip mümkün ne bir temsilcisi olarak onu iddia etti. Shawn Johnson için bu jimnastik oldugunu. Bizim için, bu müzik.

Milyonlarca çocuk jimnastik almak, ancak yalnizca dünya izlemek istedigi iyi olanlar var. Birçok kisi müzik dahil, ancak dünyanin dikkatini çeken sadece inanilmaz müzisyenler var edilir.

ABD vatandaslarinin büyük çogunlugu katilmak veya izlemek, ya da jimnastik etkinliklere katilmak, ancak 2008 yazinda, tüm ABD gözler, Shawn izlerken onu kazanmak olmak için istekli ve onu zaferler kutluyor asla. Google Shawn Johnson ve dünyanin dört bir yanindan makale ve video klipleri bulabilirsiniz. Fan kulüpleri ve web sayfalari ortaya çikti. Gerçeklesmesi için gerekli harekete geçti bir rüya ile bir kiz tüm bu.

Insanlar bir kazanan seviyorum. Insanlar kazanan takimin ayri olmak istiyorum. Insanlar çekilmek ve kazananlar ararlar. Onlar bu hayali bir parçasi olmak istiyorum.

Müzik kazanir. Biz, müzisyenler ve müzik egitimcileri, biliyorum. Bir izleyici oturur ve neden insanlar dürtüsel alkis kendi ayaklari yükselmeye bir orkestra ya da grup içinde araçlarin bir müzik ya da opera, ya da zarif sesleri mükemmel söylenen notlarin saf güzelligi gözyaslari tasinir herkes, anlar. Bu düzeyde yasanan Müzik sempati uyandirmak, ama husu degildir. Inanilmaz müzik deneyimli Herkes dinleyecek herkese cosku ile paylasir. Bir virüs gibi, herkes sabirsizlaniyor müzik araciligiyla yarattigi büyülü ani yasamaya. Tüm gözler ilham kaynagi dogru çevirin ve tekrar yasamak istiyorum.

Biz biliyoruz, ama toplum mu? Biz kurtarildi ve diger farkli inanilmaz deneyimler için firsatlar bagirarak baslamak gerek bir ezilen olarak tasvir durdurmak gerekir. Bizim müzik programlari ilham ve kazanan excel ise, herkesin gözleri bize dönüp biz ne yaptigini bir parçasi olmak isteyeceksiniz. Onlar zaten bildiklerini deneyim olacak ve müzik bu zaten kahraman olarak görülecektir.

“Müzik savunma?” Öyle düsünmüyorum. Bizim müzik daire içinde? Belki, ama sadece bizim daire içinde. Biz savunmak degil, paylasmak için heyecanliyiz bu harika husu ile bir sey olarak görmek gerekir. Müzik egitimi daha fazla destege ihtiyaci ve varligi tutmaya yardimci olur mu? Kesinlikle. Hiçbir soru. Ama biz yanlis sekilde gidiyoruz. Hatta baslamadan önce müzik dünyasinin disinda, ifade, “müzik savunuculuk,” misyon aciyor. Hatta onlar hakkinda ne anlamak önce terimi sempati oy için bir talep göstermektedir. Onlar sadece gerçekten zaten müzik hakkinda tutkulu ve zaten sorun görenler etkilemektedir. Müzik egitimi yüksek ve savunmasiz kaybedenler ve yasadisi yazik gösterir etiket ile ilgili olarak algilanacaktir ASLA.

Tek odakli tutku ve insanlar takip edecek ile müzik mükemmellik takibi. Ögrencilerinizin – tutku ve insanlar ralli ve onlarin çocuklari basarisi bir parçasi olmak için yaygara ile müzik egitimi mükemmellik takibi.

Biz sempati oy disinda bir olimpiyat oyunlarinda yarismak için çalisan bir engelli çocuk gibi müzik egitimi davranin. Sadece o çocugun merhamet gözleri – o ve geçici bulunmaktadir. Müzik egitimi Shawn Johnson olmasi gerekir, ve bazi okullarda bu hayranlik ve saygi ile algilanir. Mükemmellik ile yapilan müzik zaten hayran ve tanik ayricaligina sahip olanlar tarafindan merak ve husu ile saygi duyulur. Paul Potts ve Susan Boyle Kristen Chenoweth, Bobby McFerrin, Yoyo Ma için birçok örnek vardir, vb müzik egitimi mükemmellik takibi ve dünya göreceksiniz ve ilham.

Bunu nasil sagliyorsunuz? Tutkuyla çocuklara ögretmek. Tutkuyla uygulama. Tutkuyla Davranis.

Müzik egitimi ve ögretim yararli gerçekleri ile anne egitmek degil, bir savunma olarak, ama en iyi onlarin çocuklari dahil etmek heyecan verici bir firsat olarak. Daha akilli, daha parlak ve daha yaratici vatandas – Biz muhtaç bir sey var. Müzik egitimi asilayan, gelistirir ve bu nitelikleri uygular. Biz bugünün çocuklar için harika araçlar var. Bu ve dönem, yapmak “müzik savunuculuk,” eski haline gelecektir.