-Ne baba bir fark yaratiyor – kitap incelemesi

Dr Kevin Leman inlcluding aile konularda 20’den fazla kitap iyi bilinen bir psikolog ve yazar “bir baba ne yapar Fark: Indelible Künye bir baba Onun kizi Hayati üzerinde birakir” Bu kitap bir kizi yükseltmek için nasil bir yol göstericidir bir dengeli bir çevrede bu yüzden kendi hayatinda kötü iliskilerin denemeler ve sikintilari önler.

Temel noktalarindan biri “Ne bir baba yapar Fark”, çocuklarin sevgi ve her iki ebeveyn kabul aramak degil, ama karsi cinsle iliski (baba-kiz, anne-ogul) onlari en etkileyecek biridir hayatlarini. Bir adam ona tedavi nasil bir kizi imajini Baba Anne tedavi nasil dayanmaktadir. Büyüyünce sen ortalarda yoksun iseniz, ihmalkar, umursamaz, kötü niyetli, çok fazla vs içmek, kiziniz bilinçaltinda o arayacaktir. Basparmak Dr Leman kurali sudur: Karin Eger kizini tedavi etmek için gelecekteki oglu-in-law isterim sekilde davranin.

“Bir baba yapar bir fark nedir” de bir baba kendi kizinin hayatinda olmasi gereken ne kadar katilimi hakkinda derinlemesine girer. Dr Leman benlik saygisi düsük ve dikkatinizi çekmek için kendine zarar verici seyler yapmak kizini sürebilecegi yol açabilir baba Dikkat Eksikligi Bozuklugu, ya da baba en az ebeveynlik, açiklar. Kizinin hayatini ya da çok sizin (hobi için çok fazla zaman vererek, çok fazla çalisma) dahil olan bu yol açabilir (arkadaslari, sevdikleri, sevmedikleri, ya da onu günde yaklasik onu konusmak dinlemek bilmeden) dahil olmamak ile.

Öte yandan, asiri ebeveynlik hakkinda da görüsmeler “Ne Fark bir baba yapar”. O her zaman baglidir böylece kizinin hayatinda çok söz sahibi olmasi ile bunu yapabilirsiniz. Kendi kararlari ve bazen büyük ölçüde onu engelleyen basarisiz onu özgürlügüne izin vermeyerek. Bu bazen ona zarar izin anlamina gelir ve biz küçük bir çocuk “kadar sertlestirme” sorun varken, çogumuz küçük kiz ayni yapalim mümkün degildir.

Ayni zamanda bir kadin ve seks içine gelistirme hakkinda kizini konusmak nasil gibi konulari kapsamaktadir “Ne Fark bir baba yapar”. Evet, (ve dürüst su anda yazin) okumak beni rahatsiz etti ama ele alinmasi gereken hayatin bir gerçegidir. Ben bu ile anlasma yapmak zorunda kadar uzun yillar var iken ben hatirlar bazi büyük ipuçlari var (Ben 25 yildir Tamam oldugunu düsünüyorum). Örnegin, siz iki ön cam disari bakmak ve göz temasi yapmak zorunda degilsiniz böylece kizi ile bu konuyu tartismak için en iyi yolu bir arabada. Asagi o bir yaz!

Ben kitap ile ilgili tek sorun Dr Leman çok dindar ve inancini onun ögretilerini ile iç içe olmasidir. Bunun için hata onu yok kitabin ailesi hakkinda ve tabii ki inanç bu büyük bir parçasi oldugu için. Bazi seyleri benim için geçerli degildi gibi hissettim ben dindar degilim sadece.

Ben de onun bazi görünümler çok çekirdek olabilir bulundu. Örnegin, o uyusturucu ve alkol dahil oldugu bir kaza geçmis sürdü her zaman onun çocuklari anlatirdi. Böylece, uyusturucu içmek ya da çalisirsaniz bir kazada ölecek inanarak büyüdüm. Bu benim için çok asiri oldugunu.

Ben sahsen “bir baba yapar bir fark nedir” harika bir kitap oldugunu düsünüyorum. Bu dengeli bir kizi yükseltmek ve ayni zamanda esi ile daha iyi bir iliski var yardimci olacaktir sagduyu çözümleri ile doludur. Bir oglu, kocasi ve kizi ile olan iliskisi hakkinda çok sey anlatiyor gibi, çok Moms için iyi bir okuma var. Ben tavsiye ederim küçük bir kiz yetistirme karmasikligi hakkinda karisti hiç iseniz.