‘Çocuk ceza veya olumlu disiplin gerekir yaramaz yok’

Ben benim son internet tarama sirasinda bu soru tökezledi ve bu soruyu cevaplamak için bir makale yazmak için mükemmel bir fikir olacagini düsündüm. Ben bu modelin egitimli bir kolaylastirici yasiyorum ve en önemlisi ben sahsen hem gençler benim çocuklarim bu model kullanmis gibi ‘Pozitif Disiplin’ hakkinda yazmak ihtiyaci hissettim. Sasirtici Ben olaganüstü sonuçlar vardi. Sen neden terimini kullandik ‘sasirtici’ Seni sordum sevindim merak ediyor olabilirsiniz. Ben yaramaz çocuk sunulmasi halinde cezalandirilacak oldugu düsünülen eski okul biraz oldugunu görmek. Görüyorsunuz, ben sadece bir cezai ev ortaminda büyüdü gibi benim erken çocukluk döneminde ögrenilen vardi ne pistonlu oldu. Çocugunuzun kullanmak ebeveynlik teknikleri nedeniyle öncelikle modelleme ne davranis ebeveynlerin dikkat edin ‘.

olumlu disiplin kökeni
Pozitif Disiplin Ebeveyn Modeli Alfred Adler ve Rudolf Dreikurs çalismalarina dayanmaktadir. * Dr Adler ilk 1920’lerde Amerika Birlesik Devletleri kitlelere ebeveynlik egitim fikrini ortaya atmistir. O saygiyla çocuklarin tedavisinde savundu, hem de bozulmadan ve çocuklar simartan onlara cesaret verici degildi ve sosyal ve davranissal sorunlara yol açtigini savundu. Bu nedenle, Pozitif Disiplin Ebeveyn karsilikli saygili iliskiler gelistirmeyi odaklanir. Pozitif Disiplin ayni zamanda iyilik ve sikiligini istihdam yetiskinler ögretir ve cezai ne de izin veren ne oldugunu.

olumlu disiplin kullanmanin bes faydalari

1. Çocuklarin baglanti duygusu hissediyorum yardimci olur. (Aidiyet ve önemi)
2. Karsilikli saygili ve cesaret verici. (Ayni zamanda Tür ve firma.)
3. Vadeli – Uzun etkili midir? (, Duygu ögrenme ve kendisi ve dünya hakkinda karar, çocugun ne düsündügünü Düsünüyor -. Ve ne hayatta kalmak için ya da gelismek için gelecekte yapmak için)
4. Önemli sosyal ve yasam becerileri ögretir. (Digerleri, problem çözme ve isbirligi yani sira ev, okul ya da daha büyük topluma katkida becerileri saygi, endise.)
5. Ne kadar yetenekli kesfetmek için çocuklarin davet ediyor. (Kisisel güç ve özerklik yapici kullanimi tesvik eder.)

i çocuk aksakligi hakkinda bilmek ne gerekiyor

Olumlu disiplin kullanarak bir parçasi olumsuz davranislar ortaya hangi durumlarda engelliyor. “Yaramazlik” aslinda “yanlis” davranis gösteriyorlar Çocuk: Anne / bakicilar kötü davranislari önlemek için kullanabileceginiz farkli teknikler vardir. Neden çocuk, istenmeyen veya kabul edilmeyen duygu uygun davranis bilmenin yani eksikligi yanlis davranislar gösterebilir birçok nedeni vardir. Sadece onlar sergileyecek ne uygun davranis bilmiyorum çocuklar için, anne-babalar / bakicilar uygun davranis ögretecegiz. Örnegin, digerlerinden oyuncak kapmak küçük bir çocuk bir oyuncak kapma durdu ve sonra bir dönüs istemek için nasil gösterilebilir. Istenmeyen veya kabul edilmeyen duygu çocuklar için, pozitif bir iliski disiplin HERHANGI seklinde çalisacak önce ebeveyn / bakici ve çocuk arasindaki gelistirmeye ihtiyaci var!

pozitif önem veren
Pozitif disiplin bu destek ‘ceza veya ödül’ degil oldugu gibi orijinal ‘Pozitif Disiplin’ için ilerleme temsil olumsuz davranislar yavaslatmada kadar tatmin edici iyi davranisi içerir. Bazi “senin” sözlü olabilir. Bazi gerçek hediyeler vardir.
Bunun yerine olumsuz davranislar gösteren bir çocuk bagiriyor ki, anne / bakici bir, ya da “oyun sizde bekleyen için tesekkür Tom ederim” “Ben uzakta onun oyuncak koymak için Dave yardimci yolu gibi.” Iyi davranmak bir çocuk taniyabilir Olumlu bir davranis kabul ederek sadece Ilginiz için “eyleme” olabilir olumsuz davranis, gösteren çocuktan ailenin odak uzak getirebilir.

olumlu disiplin arastirma kanitlari
Son arastirmalar, çocuklarin baskalariyla baglanti için dogumdan itibaren “kablolu” ve toplum, aile ve okul baglanti duygusu hissediyorum çocuklar yaramazlik daha az muhtemel oldugunu oldugunu kanitlar saglar. Toplum üyeleri katki, basarili olmak için, çocuklar gerekli sosyal ve yasam becerileri ögrenmek gerekir. Pozitif Disiplin disiplin ögretti ve disiplin ögretir gerektigini anlayisi dayanmaktadir. Çesitli çalismalar her iki tür (duyarli) ve firma (zorlu) olarak ebeveynleri algiladiklari gençler sigara için daha düsük risk altinda oldugunu göstermektedir, alkol kullanimi, esrar kullanimi, ya da siddet olmak ve cinsel aktivitenin daha sonraki bir baslangici var. (Aquilino, 2001; Baumrind, 1991; Jackson ve arkadaslari, 1998, Simons, Morton ve ark, 2001).

son bir kelime …
Çocuklar sorumlu yetiskin ile güçlü bir baglanti vardi ve ebeveyn / bakici / onu saygi biliyordu eger ceza yöntemleri daha az ihtiyaç olacaktir. Ebeveynler / bakicilar bu iliskiler kurmak için bilmek gerekir. Bu nasil yapilacagi hakkinda “bilgi eksikligi” olabilir sadece saygi ve çocuklarinin baglantili göstermek için ebeveyn / bakici söylüyorum yeterli degildir!

PS. Pozitif Disiplin Teknikleri ve Nasil Çocuk Istenmeyen Davranis Gelistirmek için kullanmak hakkinda daha fazla bilgi için bir firsat için benim blog ziyaret edin.

Jenice clarke tarafindan yazilmis
olumlu disiplin ebeveynlik tavsiye