kendi oda temizlemek için çocuk nasil

Burada çocuk / genç kendi odalarinda temiz tutmak için basit bir plandir. Oda bir felaket endiselenmeyin. Sadece 15 dakika her gün için zamanlayiciyi ayarlamak ve baslamak. Eger zehirlemek üstleri ve zemin bulana kadar her gün yigilmayi takas devam edin. Haftanin sonunda, ilerleme hayran kalacaksiniz! Hazir oldugunuzda … haftalik plan baslar.
Ilk birkaç hafta boyunca, size yardimci (ya da en azindan denetlemek) isteyebilirsiniz. Odada her sey bir ev oldugundan emin yaparak baslayin. Mükemmel organizasyon endise etmeyin, sadece yüzeyleri temizlemek olsun.

malzeme ihtiyaç
çöp torbasi
çamasir sepeti
Kova Bagis – Bu artik sevgi ögeleri kurtulmak!
Küçük ögeler için çesitli sepet ya da kova
Etiketler – etiketleri daha kolay organize yapmak

Her gün
Yatak yapmak – Çocugunuzun günlük görevi önce yapmak var

Pazartesi
Tüm yüzeyleri (gelinler, masa, komidin, vb) temizleyin

Sali
Tüm yüzeyler toz – hepsi kapali silinir çünkü bu kolay olmalidir.

Çarsamba
Yeri temizle (bugün için sadece görünür parçalar)

Persembe
Sweep veya vakum

Cuma
Bir nokta seçin – sizin veya çocugunuzun gün için tek bir noktada seçebilirsiniz. Odadaki tüm sorun noktalar bir listesini yapin ve yavas yavas onlari kontrol edin.
– Yatagin altinda
– Salonu arkasinda
– Bir sifoniyer çekmece
– Bir raf
– _________________
– _________________
– _________________
– _________________

Cumartesi
Sayfalari degistirmek ve çamasir odasi tüm çamasir getirmek

Pazar
Ücretsiz Day – Bir gün makyaj gibi de kullanabilirsiniz
Her hafta, hakkinda kadar daginik sona ögelerin bir zihinsel not edin. Sepetler, kutular, raflar kullanin veya birlikte bu ögeleri tutmak için kendi çözüm olusturmak. O çalisir bulmak önce birkaç farkli çözümler denemeniz gerekebilir. Bir sey çalisiyor gibi görünüyorsa … yalniz birakin!
Her gün, çocugunuzun zamanlanmis görevleri gerçeklestirmek için tesvik ediyoruz. Onlari bir süre verirsiniz ve (15 dakika yeterli zaman olmali) bir zamanlayici kullanin. Çok seçici olmayin, sadece onlara rehberlik deneyin. Yakinda anlamaya onlar Pazartesi günü salonu açik ve Çarsamba günü onlar zemin temizlemek zaman TEKRAR bu maddeleri almak gerekir yere her seyi atmak. Eger
Unutmayin … sadece çocugunuzun yatak odasi düzgün ve temiz tutmak için günde 15 dakika sürer.