tarihi ve montessori yöntemi arka plan

Montessori Metodu Italya’nin ilk kadin hekimlerin biri, Dr Maria Montessori tarafindan olusturuldu. 1900’lerin basinda Roma’da zihinsel engelli çocuklar için bakim sirasinda Dr Montessori egitimi ilgilenmeye basladi. Istihdam özel olarak tasarlanmis kendi kendine ögretim faaliyetleri ve malzemeler ile Itard kavrami üzerine genisletilmis dogal serbest etkinlik çocuk gözlemleyerek inanan psikologlar Jean Itard ve Edourard Seguin, etkilenen, o çocuklar gözlenen ve ögretim kendi metodolojisi gelistirmeye basladi .

Dr Montessori uygun sekilde hazirlanmis çevre ile etkilesim için izin zaman, çocuklarin normal yasina göre beklenenden daha sosyal ve entelektüel yetenekleri daha yüksek düzeyde gelismis, bulundu. Onun gözetiminde iki yil sonra, çocuk – daha önce egitmek imkansiz kabul edilmisti kime – kendi geleneksel egitim akranlari ile birlikte standart testler geçen.

1907 genellikle Montessori yöntemi resmi olarak kuruldugu zaman olarak ifade edilir. Bu yil içinde, Dr Montessori Roma’nin San Lorenzo bölgesinde kimsesiz çocuklar için bir okula basladi. O deneyimsel ögrenme dayali egitim onun yöntemi uygulanan burasiydi. O modifiye, gözlenen ve onun teknikleri gelistirilmis ve ay içinde çocuklarin büyük bir basari gösteren edildi. Bunun yerine “egitim” çocuklara göre, o her çocuk yavas yavas açilmak olacak ve kesif için dogru ortami ve firsati verildi, zaman içinde ifade benzersiz potansiyelleri vardi inaniyordu.

Montessori egitim yöntemi hakkinda daha fazla ögrenmeye ilgi Ebeveynler okulun teknikleri ve yaklasimlari bir ziyaret ve tanitim düzenlemek için kendi yerel Montessori egitim merkezi basvurmalisiniz.