Bekar anneler için 6 pratik ebeveynlik ipuçlari

Çogu zaman tek anneler bir sürü “süper anne” olmak ve herhangi bir yardim için beklemek ya da sormayin zorunda hissediyorum. Eger süper anneler arasinda iseniz, ebeveynlik büyük bir risk burn out çalistirin. Hepimiz insaniz ve hepimiz bir noktada “tüm yapiyor” yetersiz kalmaktadir. Hey, bir 2-ebeveyn aile olarak çocuk yetistirme yeterince zor. Özellikle tek ebeveynler, 2 veya daha fazla çocuk yetistirme tek anneler için çift gider.

Yani, yardim istemek ya da 2 veya daha fazla çocuk yetistirmek için çalisiyoruz destek Tamam? Sadece Tamam, tavsiye edilir degil. Tek bir anne olarak hatirliyorum, bunu almak olsun veya olmasin, herhangi bir nafaka bagli olmadan evin geçimini saglamak için çok çalismak zorunda. Para biterse ne zaman asla bilemezsiniz.

Ayrica sefkatli ve sorumlu yetiskinler olmak için çocuk yetistirmek zorunda. Bu bugünün dünyasinda kolay bir is degil. Bekar anneler için oldukça zorlayicidir. Çocugunuzun okul, giydikleri kiyafetleri, yedikleri yemek, ve ayni zamanda soludugumuz hava sorumludur. Sunu kabul edelim ki, yine de bakmak, bu 2 veya daha fazla çocuk yetistirme tek bir anne için uzun bir emirdir.

Onlar “süper anne” ve danismadan de isteksiz degildir sanmiyorum orada anneler için, mali veya baska bir sekilde, genel olarak destek için yapabileceginiz pratik bir çok sey vardir.

Diyelim ki bunlara 6 bir göz atin

* Kendine iyi bak – çok daha fazla bu bir düsündügünüzden daha vardir. Beden ve zihin dikkat edin. Önce çocuklar dikkat çekmek için kendine dikkat almak zorunda. Günlük egzersiz. Dogru yemek ve kendinizi nemli tutmak için bol su içmek. Uyku bol olsun. Stres seviyelerini izlemek ve her ne pahasina bunu önlemek için deneyin. Deneyin, gülümseme! Bu stres rahatlatmak yardimci olur.

* Ebeveynlik ag destek gruplari Üyelik – Bu online mesaj panolari, destek web siteleri, çevrimiçi sohbet gruplari, çevrimdisi destek grubu merkezleri, ve kilise toplumun seklinde olabilir.

* Bir ebeveynlik dergi Baslayin – Bu kesinlikle bir ebeveyn olarak sizin için olacak ve özel tutulmalidir. Bir dergide yazi bazi insanlar için oldukça tedavi olabilir. Sen ebeveynlik, öfke yönetimi, ve hatta kendiniz için özel hedefleri hakkinda belirli hedefler hakkinda yazabilirsiniz.

* Bir oda arkadasi düsünün – yasam giderleri para önemli miktarda kaydedin ve ayni zamanda arkadaslik var. Ayrica ile tarihleri ??bebek bakiciligi takas birisi olacaktir. Sizin oda arkadasi bir gün için tüm çocuklar izleyecek, ve o zaman da sizde almak. Bir oda arkadasi olmak için tüm ise güzel kavrami. Bazi insanlar yalniz yasayan gibi ve bir tercihtir.

* Her zaman sevgi göstermek – Tabii ki size onlari seviyorum bildiginiz çocugunuza önemli. Ama sevgi gösteren özel yolu vardir. Sarilarak bol verin, çocuklar onlari seviyorum! Bir kagit parçasi üzerinde özel bir mesaj yaz ve okul çantasi ya da ögle yemegi kutusunda gizlemek. Olumlu övgü göster. Olumlu yorumlar ve tesvik çocugunuzun benlik saygisi ve güveni ile uzun bir yol gidiyor.

* Disiplin – Çogu zaman disiplin en Bekar anneler için tavsiye aranir. Ben sahsen ögrendim önemli bir sey öfke kontrol etmektedir. Terbiye etmek için çalisirken çocugunuzun kizgin görürse, bu onlari daha da daha da dügmeleri itmek için kaldiraç verir. Eger öfke kontrol üzerindeki kolu yoksa bile baslamadan önce, size batti.

“Silahlarinizi Kaynas” de her zaman çalismaniz gerekir ünlü sloganidir. Eger bir sey çocugunuzun anlatmak ve daha sonra üzerinde geri ise, ne iyi ilk etapta disiplindir?

Ebeveynlik ile bagirsak içgüdüleri kullanin ve çocuklariniz için en dogru sey olduguna inaniyorum ne sadik kalmak.