Çocugunuza okuma yapma aliskanligi

Kelimeler bilgi ve çocuklariniz için macera bir dünya açmak ve onlara okuma onlarin gelisiminde çok önemli olabilir. Iste çocugunuza bir aliskanlik okuma yapmak için 5 yolu vardir.

· Çocugunuzun en sevdigi kitap üzerinde okuyun ve üzerinde … ve üzerinde … (Eger matkap biliyorum). 😉

· Hikayeler (Magic Treehouse veya Lemony Snicket gibi) seri hale getirilmis belirli bir karakter ile bir kitap seçin.

· Çocugun yasina bagli olarak, birlikte okuyun.

· Kütüphaneye gidin ve çocugunuzun kitap seçmek saglar.

· Her gece yatmadan önce çocugunuza okuyun.

Çocugunuza okuma günlük ve sürekli olay olmalidir. Eger çocugunuza okurken de çocugunuzun kesinlikle seviyor belirli bir kitap yakalanmis olabilirim? Kelimeler yapabilirsiniz. Eger mevcut çocuk kitaplari bugün çok çesitli fark ettiniz mi? Okuma bazi devlet okulu çocuklarin sinif düzeyi dayali okuma becerilerinin eksikligi özellikle simdi bu yana, toplumumuzda odak noktasi haline gelmistir.

Kendi kütüphane karti için çocugunuzun kayit! Çocugunuzun yerel kütüphane kitap seçmek disari katilmak olabilir. Kitap sayisi ezici, henüz çocuk, tercih türüne göre seçebilirsiniz kesinlikle yeterli vardir. Renkli kitaplarin tüm yatmadan önce okumak için çocugunuzun ev bir yigin almak için yeterli tesvik vardir. Hiç çocugunuzun tamamen özel bir çocuk dergisinde mesgul olmak gördünüz mü? Neden çocugunuzun adina dergiye abone degil mi?

Çocuk olarak, yüzlerce kitap ile dolu odalarimizda raflardan için firsat yoktu. Neyse ki, bu artik bir durumdur. Bugün çocuklar evde kendi özel kütüphane olabilir. Bu onlara mülkiyet ve de gurur duygusu verecektir.

Burada baska bir fikir. Aile aksam yemegi zaman, çocugunuza okudum hikayeleri tartismak. Bu sekilde, kitapta ilgi canli ve taze tutulmasi ve o gibi beklenti dolu çocugunuzun birakin ya da o sonraki sevdikleri karaktere ne duymak için sabirsizlaniyorum olacak.

Çocugunuz için bir aliskanlik okuma yapmak için 5 yolu içerik ve tasarim minimal olmasina ragmen, aydinlanma için çocugunuzun yolculugun bir parçasi olabilir. Ölçülemez okuma islemi sirasinda siz ve çocugunuz arasinda olusturan özel bir bag vardir. Günlük olarak çocugunuza okuma bir aliskanlik haline getirin. Kelimelerin kullanimi ile fantezi ve gerçeklik bir dünyaya kapi açin.